Veľtrh MWC 2017 v Barcelone oddnes otvára svoje brány naplno a giganti nám postupne začnú predstavovať svoje smartfóny. Druhý gigant z Južnej Kórei je teda pripravený svetu ukázať novú G6-ku, od ktorej sa konečne očakávajú rozumné a hlavne nekompromisné inovácie. 

Počas oficiálneho predstavenia teda vrchní predstavitelia spoločnosti ukázali novú G6-ku v celej svojej kráse. A je to naozaj vydarený kúsok. Modularita je konečne nadobro preč a výrobca bude chcieť na tento nešťastný prešľap z minulého roka veľmi rýchlo zabudnúť. Novinka sa po novom svojím dizajnom podobá na nie tak starý model V20 z konca minulého roka. Vo vlajkovej lodi pre rok 2017 nájdeš najmä celohliníkovú konštrukciu, frézované okraje šasi a zadná strana je pokrytá akýmsi plexisklom pre unikátnejší dojem. Navyše namiesto modularity máš k dispozícii hlavne vodeodolnosť podľa certifikácie IP68, čo je podľa nás rozhodne praktickejšie riešenie, minimálne kým nie je modularita lepšie vyriešená.

LG G6
zdroj fotografie: LG

Celkovo bude dostupné trio farebných prevedení. Prednú stranu vypĺňa 5,7-palcový QHD displej s netradičným rozlíšením 2 880 x 1 440 pixelov, ktoré je zapríčinené novým a unikátnym pomerom strán 18:9. Displej prišiel predstaviť trojnásobný víťaz Oscarov a populárny režisér, Vittorio Storaro. LG klasicky použilo technológiu IPS a ako už určite tušíš, farby, viditeľnosť na priamo slnku či ostrosť je v tomto prípade absolútne dokonalá. Samotný displej s naozaj tenkými rámikmi je jedinečný na pohľad a spoločnosť ho nazýva Full Vision. Umožňuje tak smartfónu využívať rozmery bežných 5,2-palcových smartfónov, no pritom ponúka podstatne väčší displej.

zdroj fotografie: TheVerge

LG G6 je rovnako úplne prvým smartfónom na svete, ktorý ponúka obraz s certifikáciou Dolby Vision, ktorá umožňuje výrazne vylepšiť každý jeden aspekt obrazu a ponúka zážitok ako pri skutočných filmoch v kine. Dokonca veľké streamovacie služby, ako YouTube, Amazon či Netflix potvrdili, že už onedlho plánujú svoj obsah výhradne vysielať v koncepte s pomerom 18:9 (2:1).

zdroj fotografie: TheVerge

Pohonným agregátom je, žiaľ, ešte starší procesor Snapdragon 821, pričom k tejto nepríjemnej téme sme sa vyjadrili hneď niekoľkokrát. Pre niekoho to môže znamenať veľkú nevýhodu, no fakt, že 821-ka je stále aktuálny high-end procesor, je jasným dôkazom vysokých ambícií spoločnosť aj na úkor tohto nemalého kompromisu.

zdroj fotografie: Android Authority

Príkladný multitasking prinesie kombinácia 4 GB RAM pamäti a pre tvoje dáta budeš mať prichystané 32 GB interné úložisko s možnosťou rozšírenia skrz microSD karty. Batéria ukrytá v útrobách luxusnej konštrukcie dostala kapacitu 3300 mAh a rovnako podporuje aj technológiu rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0 a bezdrôtové nabíjanie. Grafické prostredie UX 6.0 je obsiahnutá v najnovšom Androide 7.1 Nougat, pričom výrobca sa rozhodol pridať niekoľko veľmi šikovných funkcií.

zdroj fotografie: Android Authority

Rozhodne majoritné zmeny sa odohrali v prípade fotoaparátu, ktorý je úzko spätý s vylepšeniami v softvére. Vzadu sa teda nachádza duálny 13 MPx hlavný fotoaparát, z ktorých jeden ponúka clonu f/2.4 so 125-stupňovým uhlom záberu a druhý optickú stabilizáciu obrazu, ešte nižšiu clonu f/1.8, no i 85-stupňový uhol záberu. Vpredu sa nachádza 5 MPx selfie fotoaparát.

zdroj fotografie: Android Authority

Ak aj ty patríš do skupiny nadšencov fotenia na sociálne siete, s LG G6 si prídeš naozaj na svoje. Výrobca totiž priniesol špeciálny režim „Square“, ktorý vytvára jednu fotografiu v pomere 1:1 (najlepší formát napríklad pre Instagram) v jednej polovici displeja, zatiaľ čo v druhej polovici sa nachádza náhľad fotoaparátu a ty tak môžeš smelo fotiť ďalej. Ďalším režimom je režim „Food“, v ktorom budú fotky zachytené s vyššou saturáciou a kvalitou farieb.

zdroj fotografie: LG

Špičkovú výbavu po stránke konektivity nemá zmysel veľmi rozoberať, a tak spomenieme už len pre niekoho najdôležitejšie informácie, ktorými sú, samozrejme, oficiálna dostupnosť a koncová cena. Predaj začína 10. apríla., avšak informácie o koncovej cene sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva. Akonáhle sa niečo dozvieme, určite ťa budeme okamžite informovať. Nám sa nový high-end z dielne LG skutočne veľmi páči a veríme, že tento tradičný percipient najlepších svetových výrobcov konečne ukáže svoju pravú silu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom