Čínsky kráľ v oblasti notebookov, spoločnosť Lenovo, sa každým rokom snaží do segmentu týchto zariadení prinášať čoraz novšie inovácie. Minulý rok výrobca všetkých ohúril so zariadením Lenovo Yoga Book, ktoré prišlo s netradičnou klávesnicou.

Ultra-tenký Windows 10 / Android tablet Lenovo Yoga Book dostal naozaj inovatívnu klávesnicu, ktorá miesto klasických fyzických kláves ponúka klávesy dotykové. Spodná časť zariadenia však neslúži len ako dotyková klávesnica, ale je na nej možné prostredníctvom pera a papiera aj kresliť. Kresby sa následne automaticky transformujú do digitálnej podoby. Lenovo však nechce poľaviť a teraz prichádza s cenovo dostupnejším modelom pôvodného Yoga Book.

Lenovo Yoga A12

Zobraziť slovenskú cenu Lenovo Yoga Book

Lenovo Yoga A12 bude dostupný len vo verzii s Androidom, pričom jeho cena nepresiahne hranicu 299 amerických dolárov. Yoga Book A12 vychádza z rovnakého dizajnového konceptu, ktorý Lenovo použilo aj pri pôvodnom modeli. Lenovo zachovalo aj inovatívnu klávesnicu so schopnosťami učiť sa tvoje „písacie“ návyky. Bohužiaľ, Halo klávesnica lacnejšieho modelu nepodporuje špeciálne funkcie pre písanie perom.

Displej Lenovo Yoga A12 je veľký 12 palcov, pričom jeho rozlíšenie dosahuje 1280 x 720 pixelov. Ako každý pravý člen rodiny Yoga zariadení, aj novinka prichádza s displejom otočným až o 360°. Výkon zabezpečuje Intel Atom x5 procesor, ktorý je dopĺňaný 2 GB operačnou RAM pamäťou. Vnútorná pamäť ponúka 32 GB úložisko, z ktorého si niečo ukrojí aj operačný systém Android so špeciálnym trojstĺpcovým multiwindow režimom. Ten má zabezpečiť čo najlepší zážitok z multitaskingu.

Súčasťou výbavy nového tabletu od Lenova je aj dvojica reproduktorov s integrovaným vylepšením zvuku Dolby Atmos. Výrobcom udávaná výdrž na jedno nabitie slušných 13 hodín. V najtenšom mieste je tablet hrubý len 5,4 mm a jeho celková hmotnosť nepresahuje 1 kg. Lenovo Yoga A12 sa do predaja dostane už 8. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP