banner-mi-notebook-air-13
Koncept spojenia tabletu a notebooku, ktorý vytvoril Microsoft so svojím Surface-om, sa stáva čoraz populárnejším aj u iných výrobcov. Zariadenie s podobnou koncepciou teraz pripravuje aj čínske Lenovo, pričom nový Lenovo Miix 520 si dáva za cieľ konkurovať práve najnovšiemu Surface od Microsoftu. 

2-in-1 PC Lenovo Miix 510 už čoskoro dostane svojho nástupcu. Potvrdila to nemecká stránka WinFuture, ktorá zverejnila niekoľko fotografií a detailné špecifikácie pripravovaného Miix 520. Ten si za cieľ kladie dotiahnuť sa na najnovší Microsoft Surface Pro 4. Podľa informácií má Lenovo Miix 520 prísť s 12.3-palcovým displejom, na ktorom sa bude rozpínať 1920 pixelov na šírku a 1200 pixelov na výšku. Dostupné majú byť dva varianty, jeden s Intel Core i3-6006U procesorom a  4 GB RAM, druhý s výkonným Intel Core i7-7500U procesorom a až 16 GB RAM-kou. Oba čipsety pochádzajú z najnovšej siedmej Kaby Lake generácie Intel procesorov. Miix 520 ponúkne 128 GB až 1 TB úložného SSD priestoru.

Lenovo Miix 510 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

lenovo-miix-520-foto-specs-2

Na zadnej strane sa bude nachádzať duálny fotoaparát, ktorého hlavný snímač ponesie 8 MPx rozlíšenie a ten sekundárny ponúkne 2 MPx. Fotoaparát bude umiestnený aj na strane prednej, pričom v tomto prípade pôjde o 5 MPx snímač. Čo sa konektivity týka, Miix 520 by mal ponúknuť jeden klasický USB 3.0 konektor a dva reverzibilné USB Type-C 3.1 porty. Bezdrôtové pripojenie k internetu zabezpečí duálna WiFi anténa, no k dispozícii by mala byť aj verzia s LTE modemom. V špecifikáciách nového 2-v-1 počítača od Lenova nebude chýbať ani Bluetooth 4.2 a stereo reproduktory s vylepšením zvuku Dolby Advanced Audio. Batéria so zatiaľ neznámou kapacitou má ponúknuť 10 hodín výdrže. Lenovo Miix 520 zrejme príde s pasívnym chladením, ktoré zníži spotrebu z 15 na 10 W.

lenovo-miix-520-foto-specs-4

Všetok tento hardvér bude zapracovaný do prémiovej kovovej konštrukcie s plastovým pásom navrchu zadnej strany, pod ktorým budú umiestnené antény. Miix 520 po svojom predchodcovi zdedí aj výklopnú časť zadnej strany, ktorá poslúži ako stojan. Celková hrúbka konštrukcie má byť len 9 mm, čo je vzhľadom na zameranie zariadenia perfektná hodnota.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP