Spoločnosť Lenovo postupne pracuje na zmene svojho prístupu pri výrobe nových smartfónov. Donedávna zásobovala trh zbytočne prehnaným počtom zariadení, čo sa však v posledných mesiacoch zmenilo. Jednou z modelových rád, ktoré sa tento výrobca rozhodol zanechať, je tá označená písmenom K.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Do nej spadajú viaceré podarené zariadenia strednej triedy, ktoré rozhodne majú čo ponúknuť svojim majiteľom. Najnovšie sa táto obľúbená modelová rada rozrástla o tabletofón s názvom Lenovo K8 Note, ktorý nebude výnimkou a taktiež dokáže zaujať. V prvom rade sa jej to môže podariť vďaka kvalitnej hliníkovej konštrukcii spracovanej do jednoduchého, no zato celkom pohľadného dizajnu. Prednú stranu tohto smartfónu zdobí 5,5-palcový FullHD displej, ktorý je prekrytý odolným sklom.

zdroj fotografie: Lenovo

Toto sklo chráni pred poškodením aj prekvapivo kvalitný 13 MPx selfie fotoaparát, ktorému pri vytváraní fotografií v zlých svetelných podmienkach dopomáha predný LED blesk. Okrem toho sa na priestor pod displejom zmestili tri klasické senzorové tlačidlá, ktoré zbytočne neukrajujú zo samotnej obrazovky. Zadná strana nesie logo výrobcu, skener odtlačkov prstov a duálny LED blesk spolu s duálnym fotoaparátom, ktorý je schopný vytvárať najviac 13 MPx fotografie. Vďaka spolupráci dvoch senzorov možno jednoducho meniť hĺbku ostrosti a vytvoriť snímky s prekrásnym bokeh efektom.

zdroj fotografií: Lenovo

Okrem solídnej fotografickej výbavy však tento smartfón ponúka aj nadpriemernú kvalitu reprodukcie zvuku. Vďačí za to technológii Dolby Atmos a kvalitnému reproduktoru, ako aj výstupu do slúchadiel. Spoločnosť Lenovo navyše tento prístroj vybavila samostatným hardvérovým tlačidlom, ktoré je primárne určené na spustenie a zastavenie prehrávania hudby. Funkciu tohto tlačidla však možno jednoducho pozmeniť a po jeho stlačení sa tak môže spustiť napríklad ľubovolná aplikácia. Čo sa hardvérovej výbavy týka, Lenovo K8 Note sa ani po tejto stránke nemá za čo hanbiť.

zdroj fotografie: Lenovo

Nenechaj si ujsť
Lenovo oficiálne zavrhlo svoju nadstavbu Vibe UI. Budúce smartfóny prídu na trh už len s čistým Androidom

V jeho útrobách totiž pracuje 10-jadrový procesor Helio X23 od spoločnosti MediaTek. Ten spolupracuje s grafickým akcelerátorom Mali T880 MP4 a s 3 / 4 GB pamäte RAM. Interné úložisko o veľkosti 32 / 64 GB možno rozšíriť o ďalších 128 GB vďaka dedikovanému slotu na microSD kartu. Nezabudlo sa ani na DualSIM funkcionalitu, najnovší Android 7.1 Nougat či veľkú 4000 mAh batériu s podporou Turbo nabíjania. Obe verzie sa začnú predávať 18. augusta v Indii, pričom tá menej vybavená bude stáť v prepočte 173 € a tá lepšie zhruba 186 €. O dostupnosti tohto modelu na Slovensku zatiaľ informácie nemáme.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]