Grafická nadstavba výrobcov smartfónov je akýmsi poznávacím znakom, ktorým si používatelia danú značku za tie roky obľúbili. Mnohé spoločnosti po vydaní nového Androidu ešte pridávajú svoje vlastné úpravy, no to už Lenovo robiť nebude. Chce sa totiž priblížiť dcérskej Motorole, a tak zo svojich budúcich modelov vypustí nadstavbu Vibe UI. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Používatelia smartfónov od Lenova doteraz pri vydaní nového operačného systému Android museli čakať, kým nové funkcie výrobca implementuje aj do svojej grafickej nadstavby Vibe UI. Tomu však bude čoskoro koniec, pretože sa spoločnosť rozhodla vypustiť túto nadstavbu zo svojich pripravovaných smartfónov.

Zbohom Vibe UI

S touto zmenou príde aj mnoho pozitív, ktoré pomôžu nielen Lenovu. Majitelia tak budú môcť dostávať aktualizácie omnoho rýchlejšie. Práve ich prosby spoločnosť pri plánovaní svojej budúcej stratégie vyslyšala.

„V posledných 11 mesiacoch sme sa zamerali na perspektívu nášho softvéru a požiadavky zákazníkov. Tí si vytvorili istý trend a z toho dôvodu sme sa rozhodli vypustiť nadstavbu Vibe UI z našich nových smartfónov. Používatelia tak onedlho dostanú čistý Android, o ktorý žiadali. Pre budúcnosť nášho biznisu je tento krok významným míľnikom.“ – Anuj Sharma, vedúci marketingového oddelenia Lenova v Indii.

zdroj fotografie: Vibe UI

Nenechaj si ujsť
Ultra-tenké Moto Z2 Force prichádza s nerozbitným displejom, duálnym fotoaprátom a top výkonom
Lenovo s čistým Androidom

Prvým smartfónom od Lenova so systémom Android 7.1.1 a bez nadstavby Vibe UI bude čoskoro model K8 Note. Čo však „čistý“ Android vlastne znamená? Spoločnosť tým v podstate už nebude do nových smartfónov implementovať svoje grafické úpravy. Jedinou, no malou zmenou bude pridanie audio štandardov Dolby Atmos a TheaterMax pre kvalitnú reprodukciu zvuku. Nové modely Lenova sa tak od Motoroly budú líšiť po softvérovej stránke len minimálne. Nie každý je však týmito zmenami nadšený.

zdroj fotografie: Lenovo

Zatiaľ čo používatelia v Indii túto zmenu vrelo vítajú, čínski zákazníci prílišné nadšenie nejavili. Pre spoločnosť bolo rozhodne ťažké vyhovieť všetkým fanúšikom. Portfólio výrobcu tvoria zväčša cenovo dostupné smartfóny s primeranou výbavou, ktorým absencia grafickej nadstavby Vibe UI rozhodne pomôže nadobudnúť o čosi vyšší výkon. Čistý Android je predsa len menej náročný a nepýta si toľko výkonu ako v kombinácii s niektorou z grafických nadstavieb. Rozhodnutie prijať tieto zmeny Lenovu nevyčítame, no tí, ktorí si jeho nadstavbu Vibe UI obľúbili sa s ňou budú zrejme ťažko lúčiť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
40%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
40%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]