Lenovo má vo svojom portfóliu nový inteligentný fitnes náramok Smart Band HW01, ktorý by mal byť konkurenciou pre výrobcov ako je Xiaomi a jeho Mi Band 2. Tento šikovný fitnes náramok je vybavený OLED displejom, či senzorom na meranie srdcového tepu a to všetko za veľmi lákavú cenu.

Smart Band HW01 bol predstavený na indickom trhu a predáva sa exkluzívne na Flipkart za cenu 1999 indických rupií, čo predstavuje približne 28 €. My si ho však môžeme zakúpiť za lepšiu cenu, konkrétne 22 € v e-shope Gearbest. Tento náramok je vodeodolný s certifikáciou IP65. Remienok je vyrobený zo silikónu dostupného len v čiernej farbe a je opatrený sponou z nehrdzavejúcej ocele. Lenovo podrobilo svoj náramok extrémnym testom ako je odolnosť voči tlaku či vystavenie náramku teplotám od -20 °C až do 70 °C. Náramok bol podrobený aj testom voľného pádu, pri ktorých Lenovo dokázalo, že náramok je odolný voči pádom z výšky 1,2 metra.

Lenovo HW01Zdroj fotografie: Lenovo

Lenovo Smart Band HW01 je vybavený 0,91 palcovým OLED displejom, ktorý dokáže zobrazovať informácie o zdraví a kondícii, ako je prejdená vzdialenosť, spálené kalórie, sledovanie srdcovej frekvencie či monitorovanie spánku. Náramok dokáže v športovom móde dynamicky merať srdcový tep každých 15 minút a sledovač aktivity zavibruje, keď tvoje srdce dosiahne určenú hranicu. Veľmi šikovným riešením je funkcia „Anti-sleep Mode“, pri ktorej náramok vibruje ak zaspíš na dlhšie, ako je prednastavený čas spánku. Lenovo tvrdí, že táto funkcia používateľa upozorní vibrovaním aj pri strate koncentrácie alebo pri mikrospánku počas nočnej jazdy autom.

Zdroj fotografie: Lenovo

Kúpiť Lenovo fitness náramok za 22 €

Tento náramok je možné spojiť so smartfónom bežiacim na verzii Androidu 4.4 Kitkat a vyššej, prípadne iOS 7 a novším. Akonáhle svoj náramok spáruješ s telefónom, môžeš pomocou neho ovládať hudbu alebo vytvárať snímky fotoaparátom. Smart Band HW01 taktiež vibruje, keď spárovaný telefón príjme SMS, zmeškaný hovor alebo upozornenia zo sociálnych aplikácií ako sú WhatsApp a Facebook. Obsahuje 85 mAh batériu, ktorá dokáže vydržať 5 dní na jedno nabitie. Vo výdrži tak náramok od Lenova na konkurenčný Mi Band 2 poriadne stráca. Lenovo Smart Band HW01 teda zaujalo svojou cenou, pretože ponúka rovnaké funkcie, ktoré sa nachádzajú vo väčšine fitnes náramkov v cenovej hladine približne 45 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP