Len pár dní dozadu sme ti priniesli článok, ktorý lákal na predstavenie nových produktov pod crowdfundingovou platformou spoločnosti Xiaomi. Tá opäť pomáha menej známemu čínskemu výrobcovi elektroniky. Konkrétne sa jedná o spoločnosť Weloop, ktorá sa zameriava špeciálne na produkciu smartwatch a športových náramkov.

Nie je teda veľkým prekvapením, že jej najnovší produkt rovnako spadá pod jednu z týchto kategórií. Presnejšie ide o inteligentné hodinky, Weloop Hey 3S, ktoré síce nenesú na svojej konštrukcii logo spoločnosti Xiaomi, no o ich kvalitu sa rozhodne báť nemusíme. Všetky gadgety, ktoré tento čínsky gigant predáva cez svoju obľúbenú platformu sú totižto podrobené viacerým testom a v prípade, že pri nich dôjde k nejakému pochybeniu, žiadne partnerstvo sa nekoná. Tu však očividne nijaké problémy nenastali a smartwatch Weloop Hey 3S tak môžu pokojne zamieriť k prvým zákazníkom.


zdroj fotografie: Xiaomi

Tých sa budú snažiť nalákať na svoju ultraľahkú 38 g konštrukciu, ktorá nezaťažuje zápästie či už pri bežnom nosení alebo športovaní. Po dizajnovej stránke sa týmto hodinkám nedá uprieť mierna podobnosť s konkurenčnými Apple Watch. Pravdou však je, že pomerne netradičné remienky ich od týchto smartwatch odlišujú. Odlišnosti sa však, našťastie, dotkli aj výdrže batérie, pričom novinka od spoločnosti Weloop má na jedno nabitie ponúknuť výdrž až 30 dní. Opätovné dobíjanie je pohodlne riešené pomocou magnetického konektora.


zdroj fotografie: Xiaomi

Okrem iného sa v útrobách týchto inteligentných hodiniek skrývajú aj viaceré senzory, ktoré slúžia na meranie srdcového tepu či spálených kalórií a nechýba v nich ani GPS modul pre zaznamenávanie trasy. Údaje z týchto senzorov sa následne zobrazujú na 1,28-palcovom LCD displeji. Tento šikovný gadget je tiež vodeodolný, pričom ho možno ponoriť až do hĺbky 50 metrov. Nezabudlo sa ani na technológiu Bluetooth vo verzií 4.2, ktorá slúži na spárovanie hodiniek so smartfónom. Toto všetko, a ešte omnoho viac, je pritom obalené v skvelej cene 539 juanov, čiže 72 €.

Športový náramok Huami Amazfit


zdroj fotografie: Amazfit

Kúpiť Xiaomi Mi Band 2 za 19 €

To však nie je všetko, pretože okrem spomínaných smartwatch bol odhalený aj nový športový náramok. O jeho výrobu sa stará spoločnosť Huami, ktorá, ako iste dobre vieš, stojí za náramkami Xiaomi Mi Band. Okrem toho vlastní vo svojom portfóliu aj podarené smartwatch Huami Amazfit, ku ktorým teraz predstavila akúsi lacnejšiu alternatívu. Tá rovnako dokáže snímať tep srdca, ako aj zaznamenávať počet prejdených krokov. Konštrukcia hlavnej časti tohto smartbandu je vyrobená z hliníka a chirurgickej ocele. Tieto prémiové materiály obkolesujú 0,42-palcový OLED displej.


zdroj fotografie: Amazfit

Remienok je vyrobený zo silikónu, ktorý je špeciálne ošetrený tak, aby ho pri nosení na ruke nebolo ani cítiť. Náramok Huami Amazfit tiež dokáže analyzovať kvalitu a dĺžku spánku, pričom je tiež vybavený technológiou Bluetooth vo verzii 4.0. Vďaka nej ho možno taktiež spárovať so smartfónom. Vstavaná 95 mAh batéria zabezpečuje až 7-dňovú výdrž a certifikácia IP67 sa stará o zvýšenú odolnosť voči vode a prachu. Za toto všetko si čínsky výrobca pýta až 699 juanov, čo je v prepočte zhruba 93 €. Dostupnosť tejto novej dvojice produktov mimo Čínu zatiaľ známa nie je.


zdroj fotografie: Amazfit

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP