banner-minote-pro
Veľtrh spotrebnej elektroniky a tých najnovších technologických zázrakov CES 2016 už poriadne klope na dvere, aby nám opäť ukázal to najinovatívnejšie zo sveta technológie. Jedným z predstavených by mal byť aj Project Tango.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Projekt Tango sa prvýkrát objavil už v roku 2014. Ide o smartfón alebo tablet, ktorý využíva dvojicu zadných kamier, pričom jedna z nich slúži ako snímač pohybu a mapuje tak 3D priestor okolo seba. V posledných mesiacoch sme však o tomto impozantnom projekte veľa nepočuli. Lenovo v spolupráci s Google však rozoslali novú pozvánku, ktorá dáva tušiť, že Project Tango bude oficiálne predstavený práve na blížiacom sa veľtrhu CES už 7. januára.

lenovo_project_tango_ces_2016_invite

Google už vyrobil 200 zariadení Projectu Tango, ale ani jeden z nich nebol predstavený verejnosti. Takéto zariadenie pozostáva zo 4 MPx zadnej kamery so špeciálnou 180 stupňovou šošovkou „rybie oko“, prednej kamery so zorným poľom 120 stupňov a kamerou snímajúcou hĺbku v rozlíšení 180 x 320 pixelov. Vďaka spolupráci Lenova na tomto projekte môžeme predpokladať, že práve táto spoločnosť predstaví v blízkej budúcnosti zariadenie, ktoré bude využívať technológiu Projectu Tango.


Jedná sa o revolučnú technológiu, ktorá môže znamenať veľkú pomoc pre zrakovo postihnutých ľudí, ktorým umožní voľnejší pohyb vďaka 3D mapovaniu priestoru okolo nich v reálnom čase. Nám neostáva nič iné len počkať štvrtku, kedy uvidíme, čo táto spolupráca prinesie.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP