Lenovo a Google predstavia spoločný Project Tango už tento týždeň

Teraz čítate
Lenovo a Google predstavia spoločný Project Tango už tento týždeň

banner-minote-pro
Veľtrh spotrebnej elektroniky a tých najnovších technologických zázrakov CES 2016 už poriadne klope na dvere, aby nám opäť ukázal to najinovatívnejšie zo sveta technológie. Jedným z predstavených by mal byť aj Project Tango.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Projekt Tango sa prvýkrát objavil už v roku 2014. Ide o smartfón alebo tablet, ktorý využíva dvojicu zadných kamier, pričom jedna z nich slúži ako snímač pohybu a mapuje tak 3D priestor okolo seba. V posledných mesiacoch sme však o tomto impozantnom projekte veľa nepočuli. Lenovo v spolupráci s Google však rozoslali novú pozvánku, ktorá dáva tušiť, že Project Tango bude oficiálne predstavený práve na blížiacom sa veľtrhu CES už 7. januára.

lenovo_project_tango_ces_2016_invite

Google už vyrobil 200 zariadení Projectu Tango, ale ani jeden z nich nebol predstavený verejnosti. Takéto zariadenie pozostáva zo 4 MPx zadnej kamery so špeciálnou 180 stupňovou šošovkou “rybie oko”, prednej kamery so zorným poľom 120 stupňov a kamerou snímajúcou hĺbku v rozlíšení 180 x 320 pixelov. Vďaka spolupráci Lenova na tomto projekte môžeme predpokladať, že práve táto spoločnosť predstaví v blízkej budúcnosti zariadenie, ktoré bude využívať technológiu Projectu Tango.


Jedná sa o revolučnú technológiu, ktorá môže znamenať veľkú pomoc pre zrakovo postihnutých ľudí, ktorým umožní voľnejší pohyb vďaka 3D mapovaniu priestoru okolo nich v reálnom čase. Nám neostáva nič iné len počkať štvrtku, kedy uvidíme, čo táto spolupráca prinesie.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.
  • Jakub

    Bolo by dobre keby to pomohlo zrakovo postihnutym