Spoluzakladateľ a CEO čínskeho giganta Xiaomi sa stretol s indickým premiérom, aby oznámil skvelú správu. Spoločnosť bude v Indii vytvárať tisíce nových pracovných miest.

Xiaomi tvrdí, že od svojho vstupu na indický trh v roku 2014, vytvorila okolo 7500 pracovných miest. To je však stále iba začiatok. Lei Jun totiž počas stretnutia s indickým premiérom Narenda Modi povedal, že do roku 2020 vytvorí ďalších až 20 000 pracovných miest. Lei s ním diskutoval aj o tom, ako smartfóny menia tvár indickej spoločnosti. Hlavným cieľom je spojenie internetu a tradičného priemyslu pre zlepšenie ekonomiky v krajine.

lei jun
zdroj fotografie: AndroidHeadlines

Xiaomi si v Indii za veľmi krátky čas získalo popularitu a veľký podiel na trhu. V poslednom štvrťroku 2016 sa dokonca stalo najväčším internetovým predajcom smartfónov a celkovom druhým najväčším predajcom po Samsungu. Na veľkom úspechu sa podieľal aj smartfón vyššej strednej triedy, Redmi Note 3. Podľa nedávnych informácií je zatiaľ úspešný aj jeho nástupca, Redmi Note 4.


zdroj fotografie: Vlastný

Nenechaj si ujsť
Vyskúšal som množstvo lacných smartfónov, no tento prekonáva aj tie drahšie

Xiaomi chce dosiahnuť, aby sa až 95% lokálne vyrobených smartfónov predalo priamo v Indii a nahradilo tak juhokórejských gigantov. Treba uznať, že takéto rozsiahle vytváranie pracovných pozícií nevidíme len tak často. Vzhľadom na aktuálnu situáciu na Slovensku môžeme o tom, čo sa podarilo indickému premiérovi a CEO Xiaomi, iba snívať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú