Pamätáš si ešte na legendárnu point-and-click adventúru Polda s dabingom Luďka Soboty? Séria sa už čoskoro za pomoci fanúšikov dočká siedmeho dielu, ktorý sa autori snažia zafinancovať skrz platformu Hithit.

Séria Polda zažila počas svojej dvadsaťdvaročnej cesty početné úskalia. Aj keď sa odrážali na samotnej kvalite série, vždy sme mohli povedať, že išlo o humorný zážitok, podnietený vynikajúcim českým dabingom.

Prvý diel Poldu vznikol v roku 1998 a postavil hlavného hrdinu Pankráca pred stopu únoscov v drobnom mestečku Lupany. Zločin si sa ako hráč snažil vyriešiť v tomto, ale aj v ďalších častiach za pomoci hádaniek a všadeprítomného humoru.

Vynikajúce prijatie u fanúšikov podnietilo autorov k druhému dielu o rok neskôr, ktoré v podstate pokračovalo v zabehnutých šľapajach debutu.

Prečítaj si tiež
Toto je 8 očakávaných hier zo Slovenska, ktoré si už čoskoro zahráme

Aj keď pri pokračovaní došlo ku zmenám grafiky, vizuál Pankráca sa zmenil až s príchodom tretieho dielu, ktorý priniesol aj výraznejšie zmeny v hrateľnosti v podobe minihier.

Aj tento diel bol prijatý vskutku pozitívne, čo nasvedčovalo príchod ďalších dvoch pokračovaní, ktoré opäť prekopali vizuál takmer od základov. Ikonický český dabing však aj v tomto prípade fungoval ako palivo tradičného vtipu.

Dabing v podaní známych hercov

Šiesty diel z roku 2014 prefrčal okolo fanúšikov takmer bez povšimnutia, čo sa snaží zmeniť práve novinka, pôsobiaca ako ten pravý návrať ku koreňom.

Polda 7 prinesie legendárny hlas pôvodného Pankráca, Luďka Slobodu, vedľa ktorého budeme počuť legendárne herecké hlasy ako Jiří Lábus, Martin Dejdar, Sabina Laurinová alebo Petr Nárožný.

Zima software v prípade nového Poldu zamierila k fanúšikom, ktorých skrz crowdfundingovú kampaň prosili o 400 000 Kč. To sa im vyplatilo takmer okamžite, keďže v čase písania tohto článku je vyzbieraná čiastka na úrovni 451 611 Kč, ktorá stále rastie. Kampaň samozrejme sprevádza aj vynikajúci trailer.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom