Legendárna real-time stratégia je späť. Command & Conquer sa po rokoch dočkal remasterovanej verzie, ktorá bola aktuálne vydaná. Príchod klasiky pripomína dvojica nových trailerov, prinášame aj súhrn prvých recenzií, ktoré nešetria chválou.

Fanúšikovia stratégií a herní pamätníci majú dôvod na radosť. Jedna za najlepších RTS sa totiž vrátila v remasterovanej verzii so všetkými bonusovými prídavkami. Remaster Command & Conquer bol vydaný len včera, 5. júna.

Hra obsahuje kampaň Command & Conquer z roku 1995 a Red Alert so všetkými rozšíreniami. Samozrejmosťou sú nielen nové textúry a 4K rozlíšenie, ale tiež 7 hodín nanovo nahranej hudby od Franka Klepackiho.

Vývojári umožnia prepínať medzi starým a novým vizuálom, bonusy budú obsahovať aj exkluzívne misie, ktoré boli doposiaľ dostupné len na konzolách. Tvorcovia sa navyše s hernou komunitou plánujú podeliť o zdrojový kód hry, pripraviť sa teda môžeme na záplavu nových módov.

Prečítaj si aj
Toto je jedno z najpríjemnejších herných prekvapení roka. Hrali sme skvelú taktickú stratégiu

Príchod hry v originálnom videu pripomenul aj hlavných antagonista série, Kane, ktorý hráčom v roli strategických veliteľov poslal odkaz o neporaziteľnosti svojej frakcie a vyzýva, aby ho taktickí nadšenci vyviedli z omylu.

Najlepší remaster posledných rokov?

Remaster Command & Conquer už si od recenzentov odniesol aj verdikty, ktoré hovoria výrazne v prospech hry. Na základe 29 recenzií si hra na portáli Metacritic drží skóre 83/100.  Kritici chvália nostalgický návrat do bojov medzi frakciami GDI a Brotherhood of Nod, ktoré sú aj po 25 rokoch dokonalou strategickou zábavou.

Remaster je podľa nich určený nielen hráčom starej školy, ale tiež taktickým nadšencom, ktorí s hrou doposiaľ neprišli do styku. Vývojári podľa recenzií dodržali všetky sľuby, priniesli hru v krajšej grafike aj lepšom technickom stave.

Väčšina kritikov v recenziách spomína, že ide o najlepší remaster, ktorý sa ku nám v posledných rokoch dostal. Mínusom naopak môžu byť zastaralé herné mechaniky, ktoré už novodobým štandardom nemusia stačiť.

Command & Conquer Remastered Collection nájdeš na Steame a Origin za sumu 19,99 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom