Ace Ventura, najznámejší zvierací detektív, hlási návrat na televízne obrazovky. Collider potvrdzuje, že obľúbená komédia bude po takmer troch dekádach pokračovať tretím dielom, zatiaľ však nevieme, či sa do ikonickej role vráti aj jej hlavný predstaviteľ.

Ako informuje vyššie zmienený portál, práce na novom dobrodružstve zvieracieho detektíva sa už začali a pripravovanú snímku produkčne zastreší spoločnosť Morgan Creek Productions, ktorá sa postarala aj o jej prvé dva diely.

Scenár k filmu má napísať dvojica tvorcov Pat Casey a Josh Miller. Tí napísali aj príbeh k prekvapivému filmovému hitu z minulého roka, Ježko Sonic, v ktorom si rolu hlavného záporáka strihol práve Jim Carrey. Film inšpirovaný slávnou hernou postavičkou si v kinách viedol nad očakávania dobre a práce na pokračovaní sú aktuálne v plnom prúde.

Morgan Creek Productions

Popri Sonic the Hedghog teda duo scenáristov napíše aj príbeh k novému Ace Venturovi, ktorý bude nakrútený exkluzívne pre streamovaciu službu Amazon Prime Video. Knižnicu Amazonu tak obohatí ďalšie pokračovanie komediálnej klasiky. Len pred niekoľkými týždňami sa na platforme objavil druhý diel legendárnej komédie Cesta do Ameriky, výsledok bol však rozpačitý.

Jim Carrey zatiaľ neistý

Momentálne nevieme, či sa tvorcovia k novému Ace Venturovi postavia ako k priamemu pokračovaniu prvých dvoch dielov alebo prídu s iným nápadom. Podľa produkčnej spoločnosti sa aktuálne vyhodnocujú viaceré nápady a projekt je iba na začiatku svojej cesty.

Určite nezmeškaj
Masívne rozšírenie univerza Game of Thrones. HBO chystá tri ďalšie nové seriály, tu sú detaily

Rovnako nie je isté, či sa do svojej ikonickej role vráti aj hollywoodsky zabávač Jim Carrey. Úloha Acea Venturu vo filme z roku 1994 pre neho znamenala raketový nárast popularity a aj keď sa herec odvtedy objavil v desiatkach iných filmov, je to práve rola zvieracieho detektíva, s ktorou si ho množstvo fanúšikov spája najviac.

Youtube/Screenshot

Keďže o produkciu nového Acea Venturu sa stará rovnaká spoločnosť, aká stála za prvými dvoma dielmi a scenár zabezpečí duo, s ktorým si Jim Carrey spoluprácu vyskúšal, dalo by sa predpokladať, že herec sa v pripravovanej komédii skutočne objaví. Na potvrdenie si musíme počkať, s hercovou účasťou to však určite nevyzerá beznádejne.

Ace Ventura s Jimom Carreym sa dočkal dvojice filmov, ktoré kritika síce rozdupala, no diváci si ich zamilovali a komédia medzičasom doslova zľudovela. Populárna filmová postava sa objavila aj v animovanom seriáli či v televíznom filme Ace Ventura Junior, v tomto prípade však išlo o katastrofu a obrovský krok vedľa, čo jasne dokazuje aj 8% v diváckom hodnotení na známom portáli ČSFD.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom