Legendárna česká Mafia ani 20 rokov po svojom vydaní stále nepovedala posledné slovo a moderská komunita do hry pripravuje ambiciózny prídavok. Informovali sme o ňom ešte v lete tohto roka, teraz sa sen mnohých fanúšikov českej hernej ikony stáva skutočnosťou. Prvá časť masívnej expanzie vyjde už tento víkend.

V centre bude mladý Salieri

V sobotu 25. februára bude dostupný dlhoočakávaný prídavok Mafia: Rise and Fall, upozorňuje Hrej. Stojí za ním modderská skupina 7K, ktorá na prídavku pracovala rok a tri mesiac a okrem nových originálnych misií expanzia ponúkne aj český dabing.

Rise and Fall je jedným z najväčších počinov modderov k Mafii vôbec. Expanzia do hry pridá 10 nových misií, ktoré sa budú odohrávať odohrávať 10 rokov pred udalosťami hlavnej hry a zamerajú sa postavu Dona Salieriho.

Dej sa bude odohrávať počas dvoch rokov, začne v roku 1920 a zavedie hráčov do časov, kedy podsvetiu v Lost Heaven vládol Don Peppone s pomocou svojich generálov a neskorších nepriateľov Salieriho a Morella.

Príde množstvo vylepšení

Tvorcovia sľubujú mladé verzie postáv známych z hlavnej hry, avizujú však aj predstavenie celkom nových charakterov. Mladému Salierimu bude pomáhať napríklad bývalý boxer William Tylor, expert na zbrane Aldo Armato či informáciami vybavený Alfred Visentini. Nových postáv však bude omnoho viac.

Súčasťou expanzie je okrem samotných misií aj úplne nový soundtrack, modely zbraní, postáv a miest. Hráči sa napríklad dočkajú noviniek v podobe Thompson M1921 alebo Beretta 1918.

Úpravami prejde aj herné prostredie. Do hry majú pribudnúť celkom nové lokality, príbeh hráčom dovolí vstúpiť aj do známych budov, ktoré si hráči v kampani pôvodnej Mafie mohli vychutnať len zvonka. Menovite ide napríklad o kostol v Oakwoode. Do ulíc herného mesta rovnako pribudne viac ľudí.

Odkaz na stiahnutie expanzie hlavný modder OravinCZ zverejní na YouTube kanále hry. Neskôr bude nasledovať vydanie druhej časti rozšírenia, ktorá príbeh uzavrie a pravdepodobne spojí s hlavnou dejovou linkou hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP