Legendárna česká Mafia ani 20 rokov po svojom vydaní stále nepovedala posledné slovo a moderská komunita do hry pripravuje ambiciózny prídavok. Ponesie príhodný názov Rise & Fall a predstaví hromadu zaujímavých noviniek.

V hlavnej úlohe Don Salieri

Ako informuje Vortex, za chystanou príbehovou modifikáciou stoja českí modderi a tvorcovia zo skupiny 7K, ktorí už do Mafie pridali viaceré vlastné modifikácie.

Rise & Fall má byť najväčším počinom modderov za posledné roky a pochváli sa silným dôrazom na príbeh i výraznou úpravou herného prostredia. Ponúknuť má 15 misií s novým príbehom, ktorý sa bude odohrávať 10 rokov pred udalosťami hlavnej hry a zameria sa postavu Dona Salieriho.

Dej sa bude odohrávať počas dvoch rokov, začne v roku 1920 a zavedie hráčov do časov, kedy podsvetiu v Lost Heaven vládol Don Peppone s pomocou svojich generálov a neskorších nepriateľov Salieriho a Morella.

Tvorcovia sľubujú mladé verzie postáv známych z hlavnej hry, avizujú však aj predstavenie celkom nových charakterov. Mladému Salierimu bude pomáhať napríklad bývalý boxer William Tylor, expert na zbrane Aldo Armato či informáciami vybavený Alfred Visentini. Nových postáv však bude omnoho viac.

S dabingom a mnohými zmenami

Rise & Fall bude k dispozícii aj s českým dabingom, neskôr k nemu pribudne aj anglická a ruská verzia. Podobne ako pri príbehu, tvorcovia sa činili aj pri hudbe a predstavia celkom nový soundtrack.

Vývojári chcú byť rovnako verní aj dobovým reáliám a na hráčov čaká množstvo noviniek. Zmeny sa napríklad dočká jazdný model, ktorý bude prispôsobený dobovým automobilom. Do vozového parku pribudnú nové vozidlá, niektoré automobily z pôvodnej hry naopak budú odstránené.

Čítal si už? 
KVÍZ: Ak si prežil brutálne Metro, týchto 20 otázok zvládneš ľavou zadnou

To isté platí aj pre zbrane, kde sa hráči dočkajú napríklad noviniek v podobe Thompson M1921 alebo Beretta 1918. Legendárny Thompson 1928 však budú fanúšikovia v nových misiách kvôli autenticite hľadať márne.

Úpravami prejde aj herné prostredie. Do hry majú pribudnúť celkom nové lokality, príbeh hráčom dovolí vstúpiť aj do známych budov, ktoré si hráči v kampani pôvodnej Mafie mohli vychutnať len zvonka. Menovite ide napríklad o kostol v Oakwoode. Do ulíc herného mesta rovnako pribudne viac ľudí.

Vývojári plánujú Rise & Fall, respektíve jeho prvú časť, vydať ešte počas koncom tohto roka. Druhá časť misií bude nasledovať neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP