V najnovšom rozhovore so spoluzakladateľom OnePlus, Carl Peiom, obľúbený technologický youtuber Marques Brownlee (MKBHD) získal exkluzívny pohľad na dizajn, cenovku a v konečnom dôsledku aj technologickú špecifikáciu očakávaného lacného smartfónu OnePlus Nord.

Ten bude predstavený už budúci týždeň a má zastávať jedinečný článok v línii modelov ako extrémne spoľahlivý a svižný 5G model vyššej strednej triedy.

Novinka s cenovkou nepresahujúcou 500 dolárov bude prvotne uvedená v Indii a Európe, pričom Carl rovnako potvrdil, že OnePlus Nord osadia Snapdragonom 765G podporujúcim 5G.

Pred niekoľkými dňami sme už písali o rôznych únikoch naznačujúcich prítomnosť 6 GB pamäte RAM, 128 GB úložiska a 4300 mAh batérie podporujúcu rýchle 30 W nabíjanie.

Tie síce Pei nepotvrdil, no vzhľadom na použitie vyššie spomínaného procesora nemôžeme očakávať veľký odklon od týchto informácií. Prednú stranu bude zdobiť 6,55-palcový 90 Hz Super AMOLED displej s jednoduchým výrezom pre dve kamery v rohu.

V rozhovore spoluzakladateľ ukazuje, akými dizajnovými zmenami si lacnejší OnePlus prešiel. Jedným z prvotných dizajnov, ktoré Pei ukázal, je umiestnenie trojice kamier do pravého horného rohu v tvare písmena L.

Finálny dizajn z videa a fotografiie vyššie je však konečný a presúva trojicu kamier na druhú stranu a s usporiadaním pod seba. Ide o zaujímavé rozhodnutie, ktorým OnePlus ešte väčšmi odlišuje novinku od starších súrodencov, keďže tí už od modelu OnePlus 6 mali kamery umiestnené v strede.

Nenechaj si ujsť
Apple zaplatil takmer miliardovú pokutu Samsungu. Neodkúpil dostatočné množstvo displejov

Prednú stranu zdobia relatívne hrubé okraje, ktoré sú na míle vzdialené od OnePlus 8. Rozhovor rovnako odhaľuje výrobné zákulisie takéhoto zariadenia, kde dvojica diskutuje o cene rôznych technológií ako NFC, IP klasifikácii, displejov alebo batérií. OnePlus Nord bude oficiálne predstavený 21. júla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom