Samsung vydal správu za druhý štvrťrok, kde medzi ostatnými príjmami zaevidoval aj jednorazovú platbu gigantických rozmerov od externej spoločnosti, píše sa v hlásení webu Display Supply Chain Consultants.

Štvrťročná správa však nestanovuje konečnú sumu, no zo správy theelec.net je takmer zrejmé, že ide o pokutu Applu za nedostatočné využitie výrobných kapacít kórejského výrobcu smartfónov.

Mnohé zdroje tak naznačujú, že jednorazovú čiastku vo štvrťročnej správe Samsungu činí až 950 miliónov dolárov. Túto sumu mal údajne zaplatiť Apple, ktorý neodkúpil od Samsung Display dohodnutý počet OLED panelov.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Podľa portálu 9to5mac ide o podobnú situáciu ako minulý rok, kedy Apple rovnako čelil pokute Samsungu za nenakúpenie dohodnutého množstva OLED panelov. Vtedy Apple namiesto toho, aby vyplatil Samsung Display dlh, navýšil objednávky do takej miery, aby sa profit z objednávky rovnal vtedy udelenej sankcii.

Je teda pravdepodobné, že Apple tento rok splatil Samsungu dlh ťahajúci sa s nimi už niekoľko mesiacov. Aj Apple zasiahla situácia s COVID-19, kedy kvôli zatvoreným obchodom po celom svete nedokázala spoločnosť predávať zariadenia v takej miere, ako za regulárnych okolností.

Nenechaj si ujsť
Prelomovú aplikáciu HAKA, ktorá odhalí kradnuté autá v reálnom čase, čaká kľúčový test. Spustia ju krátko na to

Vodu do mlynu mohla pridať aj obmedzená prevádzka niektorých tovární, čo s určitosťou ovplyvnilo výrobné a následne aj predajné čísla kalifornského výrobcu smartfónov. Jednoducho povedané, Apple vyrábal menej zariadení, pretože ich nevedel predať, a tak neodobral od Samsungu plánovaný počet súčiastok, v tomto prípade OLED panelov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom