Streamovacie služby rýchlym tempom naberajú na popularite a súboj veľkých hráčov sa začína presúvať aj na Slovensko. Len nedávno sme sa dočkali spustenia HBO Max aj v našom regióne, príchod ešte čaká na Disney+ a SkyShowtime.

Spustenie u nás avizovala aj platforma Discovery+, tá sa po novom bude spájať s HBO a bude zaujímavé sledovať, aký obsah a cenovku nakoniec kombinovaná služba ponúkne.

Amazon začal s posilňovaním lokalizácie – službu preložil do českého jazyka, počas tohto roka by sme sa mohli dočkať aj slovenčiny. Novinky platforma rovnako začína ponúkať aj s českými titulkami, občas sa objaví aj český dabing, čím Amazon dáva najavo, že je pripravený zabojovať o predplatiteľov aj na Slovensku.

Súboj v streamovacom segmente nikdy nebol vyrovnanejší, zároveň je však ťažké predstaviť si, že používateľ si bude predplácať všetky služby naraz. Prinášame detailný prehľad, ktorý pomôže s orientáciou medzi jednotlivými platformami.

Základný prehľad streamovacích služieb

FonTech

*Cena v prípade Disney+ je predpoklad podľa ďalších európskych regiónov. Počet profilov pri službe Apple TV+ platí len pri využití funkcie Rodinné zdieľanie.

Netflix

Služba v skratke: S viac ako 222 miliónmi predplatiteľov je Netflix v súčasnosti jasným lídrom na poli streamovacích služieb. Na Slovensku služba funguje od roku 2016 a okrem obsahu tretích strán sa v posledných rokoch čoraz výraznejšie spolieha aj na vlastnú tvorbu, do ktorej len za rok 2020 plánovala investovať takmer 20 miliárd dolárov.

Netflix v posledných rokoch uzavrel niekoľko exkluzívnych partnerstiev so známymi hercami aj filmovými tvorcami ako Adamom Sandlerom či Davidom Fincherom. Meno služby sa spája aj s vynikajúcimi dokumentárnymi sériami zameranými na známe osobnosti, historické udalosti, vedu a techniku. Služba vyniká jednoduchým prístupom na všetkých moderných (aj domácich smart) zariadeniach a ponúka enormné množstvo obsahu.

Stráca naopak v oblasti jeho kolísavej kvality či chýbajúcej lokalizácie.

Cena: Predplatné Netflixu pozostáva z troch základných balíkov, ktoré sa líšia kvalitou videa a počtom zariadení, na ktorých je možné pod jedným účtom obsah súbežne sledovať.

Základný balíček je možné zakúpiť za cenu 7,99 €, za čo používateľ dostane obsah iba v štandardnej (bohužiaľ ani nie HD) kvalite, obsah je s ním možné sledovať len na jednom zariadení.

Netflix

Za „štandardný“ balík si síce užívateľ priplatí 2 eurá, za 9,99 € ale dostane videá vo Full HD kvalite a možnosť súbežného sledovania na dvoch zariadeniach. Najdrahšie predplatné v podobe „premium“ balíka za cenu 11,99 eur sprístupňuje obsah v 4K rozlíšení s podporou HDR a streamovanie rozširuje na štyri zariadenia.

Zdieľanie v rámci domácnosti: Netflix umožňuje zdieľať účet s 2 až 4 ďalšími členmi domácnosti v závislosti od predplateného balíka. Preferencie jednotlivých užívateľov sú uložené v samostatných profiloch. Súčasťou je aj samostatný kanál Netflix Kids s množstvom rozprávok a obsahu pre mladšie obecenstvo.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP