Obchodovanie s virtuálnymi menami išlo vo včerajších poobedňajších hodinách poriadne z kopca, keď sa na trhu výrazne znížili ceny. Svet kryptomien včera zažil veľký pád, ktorý zasiahol nielen BitCoin, ale aj Ethereum, LiteCoin či BitCoin Cash a ďalšie známe mená.

Po niekoľkých mesiacoch od poslednej katastrofy vo svete kryptomien ich zasiahla ďalšia rana. Jeden z najhorších scenárov pritom zažil BitCoin, ktorého cena padla celkovo až o 22,03 %. V čase písania tohto článku sa jeho hodnota pohybovala na úrovni 5 642 dolárov, čo je len o 320 dolárov viac ako tomu bolo v stredu poobede. Malý nárast však nenapraví veľké straty, ktoré sa začali prehlbovať včera po 16-tej hodine. Rázom tak cena BitCoinu klesla z pôvodných zhruba 6 400 dolárov na 5 322 dolárov.

BitCoin padol na ročné minimum

Po roku je tak táto najpopulárnejšia kryptomena predávaná za najnižšiu cenu. Obchodníci však zaznamenali pokles aj u iných virtuálnych platidiel a táto situácia zasiahla aj Ripple, LiteCoin a ďalšie popredné meny, ktorých hodnota padla o 16 %. Ešte pred rokom pritom mnohí investovali do kryptomien aj všetok svoj majetok. Senzácia z rýchleho rasu cien ohúrila celý svet, no netrvalo dlho, aby sa zo sna stala behom chvíle nočná mora.

Nenechaj si ujsť
Dôvod spomaľovania Androidov môže byť často iný, než si myslíme. Príčinou sú kryptomeny

Pripomeňme si, že najhoršie na tom kryptomeny boli na začiatku roka, kedy ich ceny klesali behom pár hodín o desiatky percent. Podľa mnohých odborníkov sú tieto virtuálne meny ako na húsenkovej dráhe, ktorá ich teraz dostala do najnižšieho bodu za posledný rok.

Ceny by sa mali po čase začať stabilizovať, avšak už zrejme tak skoro nedosiahnu takého extrému ako v minulom roku, keď sa hodnota 1 BitCoinu vyšvihla na takmer 20 000 dolárov. Tento rok pre tieto meny nie je tak hojný a ceny sa do takých výšin už nedostali, ale naopak postupne stále klesajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom