Platby prostredníctvom kryptomien sa v poslednom období postupne dostávajú aj k „bežným“ používateľom, pričom na Apple Pay je už dlhší čas prístupná služba BitPay. Počnúc týmto týždňom sa však do služby pre bezkontaktné transkacie pripája aj jedna z najväčších kryptomenových búrz, Coinbase, ktorá odteraz sprístupňuje svoju kartu Coinbase Card pre Apple Pay aj Google Pay, píše 9To5Mac.

Coinbase otvára možnosti pre širokú verejnosť, poplatkami však nepoteší

Možnosť platiť kryptomenami prostredníctvom svojho smartfónu odteraz ponúka aj burza Coinbase, ktorej kartu Coinbase card nájdeš už na Apple Pay aj Google Pay. Funguje ako bežná debetná karta s rozdielom, že zostatok sa automaticky čerpá z používateľovho zostatku v danej kryptomene.

V čase písania článku je pre používateľov možné platiť prostredníctvom kryptomien bitcoin (BTC), ethereum (ETH), litecoin (LTC), bitcoin cash (BCH), Basic Attention Token (BAT), augur (REP), 0x (ZRX) a lumen (XLM).

NEPREHLIADNI
„Kryptomeny budú príčinou ďalšej finančnej krízy,“ tvrdí šéf firmy, ktorá obchoduje so vzácnymi kovmi

Coinbase doposiaľ ponúkal len fyzickú verziu karty, ktorá bola aj pre Slovákov dostupná už nejaký ten piatok, no väčšina záujemcov o ňu stále čaká na zozname čakateľov. Podľa spoločnosti sa však tento proces má v najbližších dňoch výrazne urýchliť a záujemcom bude rozposielať pozvánky na registráciu karty.

Následne pošle poštou fyzickú kartu vydávanú spoločnosťou Visa, no ihneď po registrácii môže používateľ kartu používať cez služby Apple Pay a Google Pay a platiť tak prostredníctvom svojho smartfónu či inteligentných hodiniek (na Slovensku zatiaľ len na Apple Watch, pozn. redakcie).

Pri platbe cez Coinbase Card sa najprv prostriedky v kryptomene prevedú na požadovanú sumu vo fiat mene, pričom tento proces je spojený s pomerne vysokým konverzným poplatkom na úrovni 2,49 %.

Pripomeňme, že len nedávno vyšli na povrch nové informácie ohľadom možného vstupu samotného Apple na trh s kryptomenami. Spoločnosť totiž otvorila pozíciu v tíme Apple Wallet pre špecialistu na „alternatívne platby“ a hľadá expertov v tejto oblasti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom