Kryptomenová burza Binance, ktorá je objemom transakcií a obchodov tou najväčšou na svete, sa v posledných mesiacoch zmieta vo veľkých problémoch spojených so sprísnením regulácií či dokonca zákazoch činnosti po celom svete.

Obchodovanie s derivátmi na Binance v Európe končí, stopku má už v troch krajinách

Ako informovala agentúra Reuters, burza dnes vo vyhlásení uviedla, že v celej Európe ukončí ponuku futures a derivátových produktov.

Tento krok prichádza s okamžitou platnosťou v Nemecku, Taliansku a Holandsku, kde si jej klienti od dnešného dňa nemôžu otvoriť nové futures kontrakty alebo účty pre derivátové produkty. Zákazníci z týchto krajín majú tiež 90 dní na to, aby svoje existujúce pozície uzavreli.

Na Slovensku obchodovanie s futures a derivátmi aktuálne funguje, pričom zatiaľ nie je jasné, kedy sa tieto opatrenia môžu previesť aj na ostatné európske krajiny.

Spolu so správami o uzavretí obchodovania s futures a derivátmi v Európe dnes malajská Komisia pre cenné papiere vydala vyhlásenie, v ktorom vyzvala Binance na ukončenie všetkých operácií v krajine do 14 dní.

Regulátor informoval, že burza operovala v krajine napriek predchádzajúcim varovaniam, pričom povolenie na prevádzku svojich služieb nemala oficiálne dovolené už od polovice minulého roka.

Binance sa zmieta v problémoch spojených s nátlakom regulátorov už dlhšiu dobu, pričom len nedávno sme informovali o zrušení jej vlastných blockchainových tokenov, ktorými umožňovala svojim klientom nakupovať zlomky akcií spoločností kryté ozajstnými cennými papiermi.

Prečítaj si tiež
Najväčšia kryptoburza sa zmieta v problémoch. Ukončila predaj svojho unikátneho aktíva

Burza je v hľadáčiku regulátorov aj pre možné pranie špinavých peňazí a daňové úniky, za čo ju ešte v máji začali vyšetrovať americké úrady. Problémy má v hneď niekoľkých ďalších krajinách vrátane Talianska, Japonska či Veľkej Británie, kde od miestneho Úradu pre finančné riadenie (FCA) dostala koncom júna nekompromisný príkaz na zastavenie činnosti.

NEPREHLIADNI
Sedieť pri grafe je zbytočné. Toto je 5 ukazovateľov, ktoré musíš sledovať pri bitcoine

Len začiatkom tohto týždňa burza ďalej informovala, že odstráni kryptomenové páry obchodované s maržou pre austrálsky dolár, euro a britskú libru. Jej CEO, Changpeng Zhao, zároveň v priebehu týždňa uviedol, že je ochotný odstúpiť zo svojho postu s cieľom zlepšiť vzťahy s regulačnými orgánmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú