Muskov vysnívaný oceľový pickup nie je tak nezničiteľný, ako sa môže pri prvom pohľade na jeho chladný kovový exoskelet zdať. Ako totiž informuje portál Electrek, svetlo sveta uzreli zábery zrejme prvého Cybertrucku, ktorý má za sebou ničivý test. Prekvapivo vďaka tejto nehode vidíme aj doteraz málo preskúmané detaily tohto elektromobilu.

Kritický test

K poškodeniu jedného z vozidiel Tesla Cybertruck došlo počas dôležitého testu, v rámci ktorého bolo vozidlo prevrátené. Na videu, ktoré bolo zverejnené na sociálnej sieti TikTok, je viditeľné značné poškodenie exoskeletu, okien a tiež interiéru. Video samotného testu dostupné nie je a nie je preto možné posúdiť, ako dobre Cybertruck v skúške ohňom obstál.

Je však možné očakávať, že minimálne pre posádku pôjde o nesmierne bezpečné auto, podobne ako aj ostatné modely značky Tesla. Naďalej však panujú obavy z toho, aký vplyv bude mať ostrý oceľový exoskelet na spoluúčastníkov nehôd či na chodcov, kvôli ktorým musia autá spĺňať rôzne normy.

Cybertruck sa dostal do výroby po zdĺhavých odkladoch a skeptici dokonca pochybovali o tom, že sa tieto stroje vôbec niekedy dostanú na cestu. Či prejdú európskymi normami je naďalej otázne, avšak výroba sa pomaly zrýchľuje a Tesla môže začať uspokojovať objednávky záujemcov, ktorých sú celkovo takmer dva milióny.

Niečo mu chýba

Kým mnohí sú z prototypov nadšení, nie všetkým sa páči dizajn tohto vozidla. V porovnaní s pôvodnými plánmi totiž prešiel Cybertruck niektorými drobnými zmenami, ktoré na kráse nepomohli a neprospievajú ani disky kolies, ktoré sú úplne obyčajné a neladia k cyber-futuristickému dizajnu zvyšku vozidla.

Videli sme zadné sedadlá

Na videu z následkov ničivého testu sa objavil aj priestor zadných sedadiel, na ktorých je zrejme dostatok priestoru pre pasažierov a zároveň odkladacieho priestoru, píše InsideEVs. Opäť však nemožno posúdiť, ako by dopadli pri takejto nehode pasažieri.

Otázne je naďalej aj to, koľko bude vo finále elektrický pickup stáť, pri jeho prvom predstavení totiž sľuboval Musk cenu okolo 40 000 dolárov. S takouto cenovkou by šlo aktuálne o najlacnejšiu Teslu, čo ale pochopiteľne nedáva zmysel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP