Opatrenia kvôli šíreniu nového koronavírusu vplývajú aj na herný priemysel. Jedna z najväčších platforiem pre počítačové hry, Steam, posledné dni prekonáva všetky svoje doterajšie rekordy v počte aktívnych hráčov. Podľa štatistík bolo totiž včera na službe pripojených viac než 20 miliónov ľudí, pričom svoj predošlý rekord prekonala už predvčerom.
Rekordné čísla pre Steam aj niektoré hry
Steam patrí medzi najväčšie platformy pre digitálne hry na PC, a každý deň tak pochopiteľne priláka obrovské množstvo používateľov. Ich počet sa však začal náramne zvyšovať práve za posledné dni, pričom už v sobotu služba prekonala svoj februárový rekord v počte pripojených hráčov, ktorých bolo približne 19,7 milióna, informovalo IGN.
Včera sa však situácia opakuje, a počas obedných hodín bolo na platforme pripojených viac než 20 miliónov ľudí, čo samozrejme prekonáva aj včerajší rekord.
Nie je tak prekvapením, že rekordy v počte aktívnych hráčov čakali aj na niektoré z najobľúbenejších hier na Steame. Podarilo sa to napríklad populárnemu Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), ktorý hralo naraz rekordných 1 024 845 hráčov, ale úspech hlási aj Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, ktorý dnes dosiahol vrchol pri takmer 200 000 aktívnych hráčoch.
Príčinou tak vysokých čísel sú pravdepodobne tvrdé opatrenia a karantény kvôli šíreniu nového koronavírusu, ktoré prinútili ľudí ostať v domácom prostredí, kde tak majú na hry omnoho viac času.
Aktuálnym aj vedeckým informáciám ohľadom nového koronavírusu sa neustále venujeme aj my, pričom najnovšie sme ti priniesli napríklad výber ochranných respiračných rúšok a výhod, ktoré ti ponúkajú technologické firmy.
Čítajte viac z kategórie: Hry
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Známa služba rozdáva až 3 herné pecky úplne zadarmo. Stačí si ich pridať a ostanú ti navždy
Nový ročník virtuálneho hokeja priniesol vytúženú novinku. Nie všetko však hrá dokonale
NESMIEŠ PREHLIADNUŤ Aj my sme mali svoju Mafiu. Bratislavská herná legenda začala nádejne, totálne však na ňu zabudli
Čakali sme na ňu 4 roky. Vysnívaná hra sa čoskoro naplno predvedie
Ponížila konkurenciu a pobláznila milióny ľudí. Nečakaná herná novinka je fenoménom roka, získaš ju aj zadarmo
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Pokuty až 5 000 eur: Slováci často netušia, že bežným kúrením porušujú zákon
Koniec plošných dotácií: Štát začne pomáhať podľa príjmu a veľkosti domácnosti
Infarkt si vyberá obete medzi mladými. Vedci odhalili prekvapivé spúšťače, ktoré lekári často prehliadajú
MIMORIADNE: Policajti NAKA bez obvinení, generálny prokurátor Žilinka ich zrušil
Vytvorila biznis, ktorý jej generuje 930-tisíc eur ročne: „Nemala som víkendy ani spoločenský život, no stálo to za to“
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Hovoria o najlepšom filme posledných rokov. Oscarové prekvapenie je konečne online
- Česi pochopili krízu v Európe. Začali s modernizáciou, ktorá im zaručí energetickú nezávislosť
- Má dosiahnuť rýchlosť 4 000 km/h. Čína postavila levitujúci vlak, ktorý pochová lietadlá (+video)
- Slovákom leží v zuboch dodnes. Toto je príbeh filmu, kvôli ktorému Habera zažaloval Tarantinovho žiaka
- Ponúka silný motor za dostupné ceny. Volkswagen spustil na Slovensku predpredaj nového SUV
-
- Na Slovensku odštartovala nová TV stanica. Dá sa pozerať úplne zadarmo a je v HD kvalite
- Má dosiahnuť rýchlosť 4 000 km/h. Čína postavila levitujúci vlak, ktorý pochová lietadlá (+video)
- Nič podobné nenašli vyše 150 rokov. Záhadný kameň v Egypte odhalil „posolstvo“ staré 2263 rokov
- Európska únia nezruší zákaz spaľovákov. Chystá však niečo, čo výrazne zniží ceny elektromobilov
- Ukrajina ide rozpútať peklo pre Rusov: Nasadí nezastaviteľné zbrane s dlhým doletom
-
- Na objavenie čakal 140 miliónov rokov. 15 km pod Európou našli vedci stratený svet
- Na Slovensku odštartovala nová TV stanica. Dá sa pozerať úplne zadarmo a je v HD kvalite
- Pošlú ich rovno do šrotu. Kontroverzná regulácia Európskej komisie o autách je na spadnutie
- Nič podobné nenašli vyše 150 rokov. Záhadný kameň v Egypte odhalil „posolstvo“ staré 2263 rokov
- Má dosiahnuť rýchlosť 4 000 km/h. Čína postavila levitujúci vlak, ktorý pochová lietadlá (+video)
Kybernetická éra sa ukázala v Košiciach. SlovakiaTech 2025 láme všetky očakávania
Realita o elektroautách prekvapila celé Slovensko. Len malá časť ľudí má reálnu skúsenosť za volantom
Nečakaná krajina zbrojí na úroveň veľmocí. Od Izraelu kúpila zbrane za vyše 2 miliardy eur
Nenápadný faktor nás oberá o miliardy eur: Európska únia je pod tlakom extrémnych javov, ničia ekonomiku štátov
Slováci v tom majú jasno: Táto vec najviac znečisťuje ovzdušie v našej krajine
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP