Spoločnost WarnerMedia, pod ktorú spadá značka HBO a jej streamovacia služba HBO Max a HBO Go, má za sebou úspešný rok, upozorňuje Deadline. Portál informuje o počte celkových predplatiteľov služby ku koncu minulého roka, ktorý predbehol aj vysoko nastavené ciele spoločnosti.

Dovedna totiž HBO a HBO Max predpláca už 73,8 milióna predplatiteľov, čo je pre skupinu výrazný posun vpred. Za uplynulý rok si cestu k HBO našlo približne 13 miliónov platiacich zákazníkov, rok 2020 skupina uzatvárala so 61 miliónmi zákazníkov.

Jason Kilar, výkonný riaditeľ WarnerMedia, je s výsledkami spokojný a rok 2021 nazval „rokom, v ktorom prerazilo HBO Max“.

Kontroverzný krok vyšiel, netreba sa tešiť predčasne

Aj keď je vysoký, viac než 20 % medziročný nárast predplatiteľov pôsobivý, radosť môže byť predčasná. V roku 2021 totiž spoločnosť pristúpila k hybridnému premietaniu filmov v deň premiéry ako v kinách, tak aj na streamovacej platforme HBO Max, a to bez akýchkoľvek dodatočných poplatkov.

HBO Max

Uvádzanie filmov v deň premiéry na HBO Max medzi filmármi vyvolalo vlnu nevôle a spoločnosť v tomto prípade uprednostnila rast predplatiteľov na úkor filmových tržieb z kín.

Na HBO Max sa počas roka dostali jedny z najočakávanejších filmov roka – za mnohé spomeňme Duna, Matrix 4, Godzilla vs. Kong alebo Mortal Kombat. Tieto filmy zároveň viedli rebríčky pirátstva za uplynulý rok, keďže v deň premiéry už boli na pirátskych stránkach dostupné v najvyššej možnej kvalite.

S hybridnými premiérami na HBO Max však WarnerMedia v roku 2022 končí a všetky filmy spoločnosti i jej partnerov budú najskôr vysielané v kinách a do knižnice streamovacej platformy budú následne pridávané 45 dní od premiéry.

Čoskoro už aj na Slovensku

V roku 2022 tak HBO prichádza o svoju najsilnejšiu zbraň, zároveň však služba HBO Max expanduje do sveta a chystá uvedenie v nových regiónoch.

Warner Media

Patrí medzi ne aj Slovensko, kde by HBO Max podľa informácií FonTech.sk malo štartovať už na budúci mesiac, konkrétne v druhej polovici februára.

Na oficiálne potvrdenie štartu služby v našom regióne, ako aj cenovú reláciu, si síce musíme počkať, vieme však, že HBO Max u nás nahradí existujúcu platformu HBO Go.

Malo by sa tak stať prirodzene a predplatitelia HBO Go budú automaticky pokračovať v predplatnom na novej službe. Všetkým dôležitým aspektom príchodu HBO Max na Slovensko sme sa venovali aj v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú