Existuje len málo seriálov, ktoré by v šoubiznise zanechali za sebou tak obrovskú spúšť, ako Game of Thrones. Titul podľa knižnej predlohy Georga R.R. Martina si našiel fanúšikov rôznych demografických aspektov a prikoval pred HBO aj najväčších odporcov televízneho konzumu.

Mnohí z nás sa s poslednou časťou, vysielanou v máji minulý rok, lúčilo so slzami v očiach. O to viac sme sa viac tešili z ohláseného príbehového rozšírenia príbehu, natáčaného na motívy knižnej novely Fire & Blood.

Nové informácie poskytnuté webom ComingSoon.net, naznačujú, že prequelu Game of Thrones, zameranom na rodinu Targaryenov, by sme sa mali dočkať až v roku 2022. Pre portál Deadline to naznačil aj samotný prezident HBO, Casey Bloys.

Wikipedia

Prvotne sa vydanie odhadovalo na budúci rok, no koronakríza zasiahla aj produkčné tímy HBO. Veríme, že nedávno potvrdené dohady o hereckých kastingoch naznačujú konečne začiatok natáčania a k ďalšiemu presúvaniu vydania nedôjde.

Ako už vieme, príbeh House of the Dragon bude zasadený tri stáročia pred udalosti knihy A Song of Ice and Fire. Hlavný prím zápletky bude zohrávať rod Targaryenov, ktorí ako jediní dračí ľud prežil Záhubu Valyrie.

awoiaf.westeros.org

Sme teda zvedaví, akým spôsobom bude divákovi servírovaný dej, ktorý ani v knihe nesleduje kontinuálne osudy postáv, ale dávkuje príbeh skrz historické fakty historikov alebo učňov citadely vo Westeros.

Keďže sú draci jedným z najzásadnejších poznávacích znakov rodu Targaryenov, môžeme očakávať, že prequel bude na nich klásť väčší dôraz ako v prípade príbehovej linky Daenerys z Game of Thrones. O konkrétne ktorú generáciu rodu sa bude príbeh opierať, zatiaľ nevieme, no z časového hľadiska odhadujeme, že sa dočkáme kráľa Viserysa I., jeho dcéry Rhaenyry alebo brata Daemona.

Knižné pokračovanie Fire & Blood zatiaľ nemá ešte ani dátum vydania, a tak sa dej bude okrem predlohy dotvárať aj knihou A World of Ice and Fire: The Untold History of Westeros and the Game of Thrones. Aj keď je materiálu hojne, HBO podľa portálu Insider dalo seriálu zatiaľ zelenú len na 10 častí.

O réžiu a scenár je postarané, hercov ale nepoznáme

O réžiu prequelu sa postará Miguel Sapochnik, ktorý sa s prestávkami zadosťučinil aj na Game of Thrones. Asi najzvučnejšími projektami režiséra sú vynikajúce debutové dve epizódy pôvodného seriálu, prvý stret Jon Snowa s Nočným kráľom či ikonická bitka bastardov v šiestej sérii.

commons.wikimedia.org

Na scenári sa podieľa najmä Ryan Condol, ktorému sekunduje Wes Tooke, Claire Kiechel a Ti Mikkel. Žiaľ, aj napriek prebiehajúcim kastingom, žiadna z hereckých stoličiek obsadená nie je.

Vo hviezdach je zároveň aj začiatok produkcie a následná postprodukcia, ktorá pri tak obrovskom projekte plného CGI animácií nemôže ostať podcenená. Aj napriek obrovskej kope práce však dúfame, že sa House of the Dragon už v roku 2022 dočkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom