Portál Twisted Voxel priniesol dve neoficiálne fotografie očakávaného Xboxu Series X. Jej finálny dizajn bol ukázaný na špeciálnej udalosti v Nemecku, kde sa konzola predviedla v celej kráse.

Ako o samotnej konzole, tak aj o herných tituloch sprevádzaných štart novej generácie slávneho zariadenia od Microsoftu sme už písali. Najnovšie tu však máme exkluzívny pohľad na samotný dizajn Xboxu Series X, ktorý sa odhalil na exhibícii Xperion v Nemecku.

 

Niektorí účastníci udalosti mali možnosť si konzolu odfotiť. Series X podľa týchto fotografií vyzerá byť podstatne menšou, no aj na prvý pohľad sympatickejšou konzolou. Ako sme už vedeli z predchádzajúcich oficiálnych renderov, konzola je navrhnutá s myšlienkou vertikálneho postavenia, zatiaľ čo konkurencia potvrdila aj možnosť položiť PS5 pod televízor horizontálne.

Fotky rovnako prezradili lesklú textúru na povrchu, pričom USB port na prednej strane a dvojica tlačidiel iba prehlbuje dizajnovú podobnosť Xbox Series X s hernými počítačmi, o ktorú sa Microsoft s týmto dizajnom nepopierateľne snaží. Zadná strana naopak ponúka pohľad na rozmanitosť portov.

Nová generácia Xboxu príde pravdepodobne rovnako ako PS5 v dvoch verziách. Avšak zatiaľ čo PS5 ponúkne rovnakú špecifikáciu pri oboch modeloch, kde v jednom prípade vynechá mechaniku, Xbox Series S bude papierovo chudobnejším súrodencom drahšieho modelu. Xbox Series S sa bude rovnako ako konkurencia spoliehať len na digitálnu distribúciu

K oficiálnemu odhaleniu však dôjde až niekedy v priebehu novembra. Pri tejto príležitosti sa rovnako dočkáme aj odhalenia cenovky, ktorá ale s určitosťou v porovnaní s terajšou generáciou narastie. Do akých výšok je zatiaľ stále výrazne zahalené rúškom tajomstva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom