To, že Microsoft pre nadchádzajúcu generáciu chystá dva modely Xboxu, nie je žiadnym tajomstvom. Rovnako sa internetom tradovali dohady o pomenovaní lacnejšieho variantu, ktorý sa podľa uniknutého balenia gamepadu bude volať Xbox Series S, informuje The Verge.

Fotky nového gamepadu sa objavili na Twitteri úpoužívateľa Zak S. Zdroj rovnako potvrdzuje, že ide o originálne zábery, ktoré ukazujú gamepad určený pre Xbox novej generácie, keďže na zadnej strane krabice je vedľa podpory pre mobilné operačné systémy, Windows a Xbox One vypísaná aj podpora pre Series X alebo Series S.

Zaujímavosťou tak je, že Microsoft zatiaľ ani jednu next-gen konzolu plnohodnotne nepredstavil. K pravdivosti záberov rovnako napomáhajú aj úniky bieleho Xbox gamepadu z minulého mesiaca, ktorý disponuje rovnakými vlastnosťami ako gamepad používateľa Zak S – zmenený D-pad oproti minulej generácii, textúrované trigerry a nové dedikované tlačidlo na zdieľanie.

Balenie iba potvrdzuje nekončiace dohady o mene lacnejšieho Xboxu, ktorý bol doteraz skrývaný za označenie Lockhart.

Ten sa od svojho silnejšieho súrodenca, Danteho alebo Xbox Series X, líši ako slabším hardvérom (7,5 GB RAM a 4 TFLOPS výkonu GPU), tak najmä absenciou mechaniky, kedy sa Xbox Series S bude spoliehať len na digitálnu distribúciu.

Nenechaj si ujsť
Microsoft zrušil jeden druh predplatného hier. Naznačuje to niečo k novému Xboxu?

Používateľ na Twitteri rovnako potvrdil, že gamepad získal skrz portál OfferUp, zameraný najmä na opätovný predaj produktov. Za, čo sa zdá byť oficiálnu, no zatiaľ ešte plnohodnotne neohlásenú perifériu Zak S zaplatil 35 dolárov. Xbox Series S by mal byť oficiálne odhalený niekedy v priebehu tohto mesiaca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom