Pred pár dňami sme ti priniesli článok, v ktorom sme ti bližšie ukázali plány spoločnosti Apple. Okrem vylepšení v oblasti ovládania smartfónu, spoločnosť pracuje aj na úplne novom zakrivenom OLED panely. Tejto informácií sa ihneď chytili aj niektorí dizajnéri a ukázali, ako si takéto zariadenie predstavujú.

Svoje predstavy ukázal aj dizajnér Martin Hajek, ktorý pre iDrop News vytvoril koncept, ktorý s takmer určitosťou nikdy neuvidí svetlo sveta. Aj keď je zariadenia na pohľad zaujímavé, len ťažko by dokázalo osloviť masy. Dizajn je podobný zariadeniu od Nokie (Banana Phone) a známy môže byť aj pre fanúšikov Matrixu.

Fantázií sa medze nekladú

Dôvodov, prečo je tento koncept predurčený na neúspech je hneď niekoľko. Ten hlavný bol spomenutý na začiatku a to, že takýmto dizajnom by dokázal zacieliť len na určitú skupinu ľudí, o miliónoch by sa však asi len ťažko mohlo hovoriť. Tým ďalším je, že by to bol výrazný krok späť vo využití miesta. Displej zaberá ledva polovicu, pričom zvyšok patrí klávesnici, ktorú ale nepoužívame stále. No ako sa hovorí, fantázií sa medze nekladú.

Nenechaj si ujsť!
Apple chystá výrazné vylepšenia v oblasti ovládania smartfónu

Obzvlášť Martin Hajek aj v minulosti ukázal niekoľko bláznivých konceptov zariadení, ktoré boli skôr úsmevné, než aby sa nad nimi niekto reálne zamýšľal. Našťastie však nepracuje pre dizajnérske oddelenie spoločnosti Apple, kde by po predložení tohto návrhu, skončil v tom lepšom prípade bez práce. Dizajn je jedna z vecí, na ktorej si Apple získalo svoju povesť a často sú to práve jej výrobky, ktoré sú kopírované ostatnými výrobcami. Takýto návrh by teda len ťažko prešiel schvaľovacím procesom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom