Pri predstavení iPhone X, boli prezentované viaceré nové funkcie, ktoré smartfón obsahuje. Vzhľadom na absenciu domovského tlačidla, sa muselo pristúpiť k novému spôsobu ovládania. Okrem toho bol predstavený aj úplne nový dizajn, z ktorého budú vychádzať aj ďalšie modely výrobcu.

Podľa spravodajskej agentúry Bloomberg dostanú budúce modely niekoľko nových funkcií, aby sa tak viac odlíšili od konkurencie. Najviac zmien sa očakáva v oblasti displeja a jeho funkcií, ktoré ešte viac zjednodušia používanie zariadenia.

Zakrivenie displeja a úplne nové gestá

Zakrivenie displeja nie je v mobilnom segmente žiadnou novinkou. No spoločnosť Apple má pracovať na OLED paneli, ktorý je na rozdiel od terajších displejov zakrivený na hornej a spodnej strane. Očakáva sa aj nová funkcia gest. Ovládať smartfón by si mohol jednoduchým pohybom prsta, respektíve gestami bez toho, aby si sa musel displeja dotknúť. Vývoj tejto technológie je však stále ešte len na začiatku , no rozhodne môžme očakávať, že táto funkcia sa na iPhone niekedy v budúcnosti objaví. Najpravdepodobnejším dátumom je zatiaľ rok 2020, prípadne 2021.

Zobraziť celú galériu (0)
Instagram/@_iphone_news_01

Nenechaj si ujsť!
Apple predstavil nové iPady. S prekvapivo nízkou cenou útočí aj na študentov

Okrem toho pracuje spoločnosť Apple na úplne novom type panelu, o ktorom sme ti písali v samostatnom článku. Ide o displej s technológiou microLED, ktorá prinesie lepší výkon, no zároveň zníži energetickú náročnosť. Prvým zariadením s týmto displejom by mali byť Apple Watch, pričom neskôr sa táto novinka dostane aj na smartfóny.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/Youtube/ CURVED

V blízkej dobe (možno už v septembri) sa rozšíri aj ponuka zariadení. Pribudnúť by mal väčší, až 6,5″ iPhone X Plus, s podobnou cenou, s akou bol predstavený terajší iPhone X. Pre tých, ktorým je ľúto minúť toľko peňazí, bude k dispozícií aj lacnejšia varianta, ktorá však bude obsahovať ‚‚len’’ LCD panel s o čosi menšou uhlopriečkou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom