banner-iphone-7
Pred predstavením nového iPhonu sa toho vždy napíše neúrekom. Dohady o špecifikáciách a inovatívnych technológiách dopĺňajú koncepty zobrazujúce dizajn. 

Posledná, siedma, generáciu iPhonu bola pre mnohých miernym sklamaním, a preto sú v očakávaní, čo prinesie nový iPhone 8. Posledný koncept pochádza z dielne švajčiarskeho návrhára môžeme povedať, že ak sa mu bude reálne zariadenia čo i len trochu približovať, určite si získa množstvo nových fanúšikov po celom svete.

iPhone 8 koncept

zdroj fotografie: PhoneArena
Dominantným prvkom by malo byť použitie akéhosi AMOLED „stavového riadka“, ktorý bude súčasťou displeja. Podľa konceptu nebude chýbať ani domovské tlačidlo s integrovaným snímačom odtlačkov prstov, po ktorého stranách sa nachádzajú virtuálne tlačidlá skratky k hovorom a správam. Veľkou novinkou by však bola aj integrácia skenera očnej dúhovky. 

TIP: Apple má využiť pri výrobe výročného iPhone 8 prémiovú chirurgickú oceľ

iPhone8 koncept Security

zdroj fotografie: PhoneArena
Šošovky fotoaparáta by mali byť zase dve, no tentokrát budú perfektne zapracované do tela. Švajčiarsky koncept tiež počíta s podporou dotykového pera Apple Pen, ktoré je momentálne výsadou iPadov. 

zdroj fotografií: PhoneArena

Najväčšou novinkou je pravdepodobne možná podpora technológie bezdrôtového nabíjania s dosahom až 3 metre.

iPhone 8 koncept Charging

zdroj fotografie: PhoneArena

TIP: iPhone 8 možno ponúkne zahnutý AMOLED displej a konečne aj rýchle nabíjanie

Čo sa farebnej palety týka, tak koncept predstavuje iPhone v troch farebných prevedeniach. Tradičnú čiernu dopĺňa elegantný zlatý model a nádherný biely.

iPhone 8 koncept Colors

zdroj fotografie: PhoneArena
Tento koncept teda spojil naozaj len tie najlepšie možné dohady, o ktorých pravdivosti ale môžeme len polemizovať. Pravdou je, že ak by sa zachovali, cena by sa s určitosťou vyšplhala poriadne vysoko. Do oficiálneho predstavenia zostáva ešte dostatok času a konceptov bude určite len a len pribúdať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom