banner-iphone-7Podľa niektorých informácií sa v tomto roku môžeš tešiť nie na dve, ale rovno na tri nové iPhony. Okrem vylepšených iPhone 7S a 7S Plus by sme mali uvidieť aj záhadný super-prémiový iPhone 8, ktorý je tiež známy pod kódovým označením „Ferrari“.

Kým 7S a 7S Plus budú len aktualizované verzie minuloročných modelov, skutočne špeciálny má byť iPhone 8. Informácie a rendery, ktoré sa zatiaľ ohľadom neho šíria však znejú trochu bláznivo a je ťažko uveriteľné, že nová vlajková loď Applu bude vyzerať naozaj takto. Výbava má totižto zahŕňať skener odtlačkov prstov pod predným sklom, zakrivený AMOLED displej, ktorý pokrýva kompletne celú prednú plochu a bezdrôtové nabíjanie.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone-8
zdroj fotografie: Business Insider

Podľa jedného zdroja má dokonca Apple do iPhonu konečne pridať aj rýchle nabíjanie. Bola by to určite veľmi vítaná zmena, nakoľko väčšina dnešných smartfónov sa nabije už za menej ako 90 minút, no iPhonom to dodnes trvá aj dve hodiny. Ľuďom, ktorí si svoj smartfón nabíjajú cez noc, absencia rýchleho nabíjania až tak nevadí, no ak si uprostred dňa potrebuješ smartfón rýchlo dobiť, môže to byť značný problém. Zatiaľ nie je jasné, na akom princípe bude rýchle nabíjanie fungovať. Qualcomm využíva pre svoju technológiu Quick Charge väčšie napätie a OnePlus pre svoj Dash Charge o niečo sofistikovanejší spôsob.

TIP: Apple v budúcom roku možno predstaví iPhone 7S s 5″ displejom a vertikálnym duálnym fotoaparátom

iphone-7-plus-zlata-farbazdroj fotografie: Dgtle

Ďalšou funkciou, o ktorej sa hovorí, je prebudenie displeja jednoduchým ťuknutím na displej. Zatiaľ ale nie je známe, či bude táto funkcia nejakým spôsobom spojená s AMOLED displejom, alebo ju Apple použije len na vytvorenie iPhonu 8 oveľa viac „prémiovejším“. Od jeho predstavenia sme však vzdialení ešte deväť mesiacov, čiže informácie sa časom môžu úplne zmeniť alebo iPhone 8 nakoniec tento rok ani nebude predstavený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom