banner-iphone-7
Rok 2017 je pre Apple výnimočným, nakoľko pred 10 rokmi bol na trh uvedený prvý iPhone, ktorý sa okamžite stal populárnym. S každým ďalším modelom rástla aj popularita spoločnosti, ktorá tento rok zrejme prinesie špecialitu v podobe výročného iPhonu 8. O jeho výbave a dizajne sa už dlho klebetí, no skutočná podoba a špecifikácie sú vcelku neznáme. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tohtoročný high-end od Apple bude skutočne zaujímavým zariadením a je isté, že prinesie tú najlepšiu výbavu s prepracovaným dizajnom. Ming-Chi Kuo je analytikom, ktorý predpokladal predstavenie už niekoľkých Apple zariadení a väčšinou sa nemýlil. Práve on tvrdí, že dizajn ôsmeho „jabĺčka“ bude skrášľovať konštrukcia z chirurgickej ocele, ktorá tak nahradí zaužívaný hliník. V smartfónoch od kalifornského výrobcu sme ale už chirurgickú oceľ mohli vidieť, a to pri iPhone 4.

iphone-8-conceptzdroj fotografie: PhoneArena

TIP: Prešlo takmer 10 rokov od predstavenia prvého iPhonu. Akými vlastnosťami sa mohol pochváliť?

Pri ňom bola konštrukcia vyrobená CNC procesom, ktorý z veľkého kusu materiálu vyrezával nový rámik 4-ky. Tentokrát má byť pri výrobe rámika pre nový iPhone 8 využitá metóda stláčania materiálu do požadovaného tvaru s použitím špeciálnych nástrojov. Na rámik sa budú pri pokrajoch napájať sklenené hrany prednej a zadnej steny. Sklo výrobca použije kvôli lepšej priľnavosti pri používaní a pre vytvorenie prémiového dizajnu. Do oficiálneho predstavenia však ostáva mnoho času, čiže by si ešte mal očakávať množstvo rôznych únikov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]