Mercedes-Benz je nemecká automobilka, ktorá je povestná svojimi luxusnými vozidlami. Jej zisky sa rátajú v miliardách eur, no zaujímalo ťa niekedy, akú sumu zarobí za hodinu, minútu či dokonca sekundu?

Nemeckú automobilku Mercedes-Benz založili v roku 1926, hoci jej história sa tiahne až do roku 1880, kedy Gottlieb Daimler a Karl Benz predstavili svetu svoj vynález v podobe vysoko otáčkového motora. Postupom času sa automobilka vybudovala na jedného z najikonickejších výrobcov automobilov s puncom grácie a luxusu.

Takmer 307 € každú sekundu

Zisky automobilky sa v posledných rokoch rátajú v miliardách eur, no vieš si predstaviť, koľko dokáže Mercedes-Benz zarobiť za hodinu, minútu či dokonca za sekundu? Bližší pohľad na zisky Mercedesu nám poskytol portál CNBC, ktorý sprostredkoval štatistiky britského poskytovateľa poistení Staveley Head.

Zobraziť celú galériu (2)
Na webe Staveley Head je možné okrem Mercedesu-Benz vidieť zisky za sekundu, minútu či hodinu ďalších 13. automobiliek vrátane Škody, Fordu či Toyoty. Zdroj: StaveleyHead.co.uk

Spoločnosť Staveley Head sa pozrela na financie 14 ikonických značiek automobilov, vrátane Mercedesu-Benz. Pre svoje výpočty využívala globálne ročné zisky z výročnej správy automobiliek za rok 2017 a rozdelila ich podľa časových období. Vďaka týmto údajom zistila, že Mercedes-Benz za sekundu vyprodukuje zisk na úrovni približne 307 €.

Obrovské zisky a ešte vyššie príjmy

Za minútu si Mercedes pripíše zisk okolo 18 393 € a za hodinu zas slušných 1,1 milióna €. Celkový zisk automobilky za 24 hodín tak činí približne 26 490 481 €. Ak sa pozrieme na príjmy, čísla sú ešte vyššie. Za hodinu Mercedes vyprodukuje príjmy v priemernej výške 11 353 473 € a približne 272 483 369 € si pripíše na účet každých 24 hodín. Niet sa čomu čudovať, keďže priemerné ceny vozidiel značky Mercedes-Benz sa pohybujú od sumy 46 000 do takmer 140 000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú