banner-p9
V súčasnosti je za najvýkonnejší čipset od spoločnosti Huawei považovaný Kirin 955, ktorý poháňa súčasné top modely. Výrobca už pracuje na ďalšej generácii čipu pod označením Kirin 960. Aké inovácie teda prinesie?

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Najprv sa však pozrieme na porovnanie súčasných high-end procesorov od tých najväčších hráčov na trhu. Ako teda obstojí Kirin 955 proti svojim úhlavným konkurentom v podobe Snapdragonu 820, Exynosu 8890 či Helio X20? Proti prvým dvom menovaním, hardvér od Huawei nemá veľa šancí, no v súboji s procesorom od MediaTeku má mierne navrch. Je potrebné podotknúť, že v prípade MediaTeku už 13. apríla uvidíme v zariadení Meizu Pro 6 novú generáciu čipov v podobe Helio X25 a Kirin tak zrejme bude opäť ťahať za kratší koniec.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>huawei-p9-hands-on

Huawei P9 s procesorom Kirin 955

Huawei, ale tiež chystá príchod Kirin 960 a otázka na nasledujúce obdobie znie, či sa podarí spoločnosti dobehnúť, alebo dokonca predčiť konkurenciu. Zo súčasného stavu je ťažké predpovedať výsledok. Analytik Pan Jiutang na Weibo uviedol, že ani početné zmeny vylepšujúce výkon novinky nebudú stačiť. Mal pritom k dispozícii aj špecifikácie Kirin 960, no ich konkrétnu podobu neuviedol. Zmienil sa, že najväčšie zmeny sa budú týkať oblasti sieťovej komunikácie a nie výkonu, pričom by malo ísť o integrovaný modem, ktorý už vo svojich procesoroch využíva aj Qualcomm.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom