Vynovené logo automobilky Kia naznačuje aj nové smerovanie, ktoré je pochopiteľne „elektrické“. Kia a v podstate aj celý koncern Hyundai vkladá do elektromobility nemalé úsilie, dôkazom čoho je aj nedávno prestavený Ioniq 5. Svoj prvý elektromobil postavený na platforme E-GMP ale čoskoro predstaví aj koncernová dvojička – ponesie názov KIA EV6 a novinkách informoval portál TechCrunch.

Premiéru na platforme E-GMP si už stihol odkrútiť koncernový súrodenec Hyundai Ioniq 5. My už poznáme všetky špecifikácie tohto vozidla, a preto nie je ťažké hádať, s čím asi príde dvojička s logom Kia a modelovým označením EV6.

NEPREHLAIDNI
Vieme, kedy predstaví Kia svoj nový elektromobil. Parametrami kope prvú ligu

Elektrický crossover Kia EV6 by mal s Ioniqom 5 zdieľať naozaj veľa. Základom je teda nová platforma E-GMP. Ako ďalej informuje portál Cnet, k dispozícii bude niekoľko verzií pohonu, základným je zadnokolka s jedným motorom a za príplatok si budú môcť zákazníci nakonfigurovať aj štvorkolku s dvomi motormi.

Najvýkonnejšia verzia by pritom mala ponúkať výkon 600 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy, čo sú naozaj skvelé parametre na pomerne veľký crossover. Ani základná verzia však nebude „lenivec“, ponúkne výkon 306 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h okolo 5 sekúnd.

Albert Biermann, vedúci divízie výskumu a vývoja v spoločnostiach Hyundai a Kia, dokonca vyhlásil, že novinka z dielne Kia bude rovnako rýchla, ako Porsche Taycan Turbo S, informuje kia_club_official na svojom Instagrame.

Extrémne rýchle nabíjanie známe z Ioniq 5

Nová platforma E-GMP ponúka aj možnosť extrémne rýchleho nabíjania výkonom až 350 kW. Model EV6 bude disponovať rovnakou nabíjacou technológiou a tešiť sa tak môžeme na rýchle nabitie 100 km dojazdu už za 5 minút a z 10 na 80 % by to autu malo trvať iba 18 minút.

V základe bude k dispozícii 58 kWh batéria, ktorá zabezpečí dojazd na úrovni 450 km podľa WLTP, no hovorí sa tiež o väčšej, 73 kWh batérii s dojazdom okolo 550 km na jedno nabitie.

Nové video ukazuje niekoľko detailov

Maskované fotografie auta sme mohli vidieť už dávnejšie a priniesli sme ti ich v samostatnom článku. Kia ale teraz oficiálne zverejnila krátky teaser, ktorý odhaľuje nielen siluetu auta, ale aj svetelný podpis predných a zadných LED svetlometov.

Musíme uznať, že zatiaľ vyzerá Kia EV6 nádherne zo všetkých uhlov. Viac by sme sa mali dozvedieť už čoskoro, oficiálne predstavenie má totiž prebehnúť ešte v prvom kvartáli 2021. Očakáva sa teda, že sa tak stane ešte do konca tohto mesiaca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom