Kia v septembri minulého roka predstavila svoj plán týkajúci sa budúceho smerovania a predovšetkým teda vývoja elektrických áut. Prvý z novej generácie elektromobilov postavených na platforme E-GMP uvidíme už v marci. Kia totiž oznámila udalosť, na ktorej predstaví elektrický crossover  s kódovým označením „CV“, informoval portál InsideEVs.

Všetky informácie ohľadom novinky s logom Kia postavenej na platforme E-GMP sú zatiaľ iba dohady a rôzne úniky informácií, ktoré môžu, ale aj nemusia byť pravdivé. Jedno však už vieme s istotou, novú Kiu CV, ako ju interne nazývajú, oficiálne uvidíme budúci mesiac. Malo by sa tak stať presne 21. marca, pričom jej predaj začne 21. júla 2021.

Nový elektrický crossover bude teda postavený na rovnakej koncernovej modulárnej platforme pre elektromobily, ako aj pripravovaný Ioniq 5 od Hyundai. Oficiálny názov elektromobilu od Kie však zatiaľ nepoznáme.

Imagine by Kia, Kia

Ako uviedla automobilka už dávnejšie, nová platforma E-GMP prinesie do ich elektromobilov vysoký výkon, priestranný interiér a nové technologické možnosti. Ponúknuť by tak mala dojazd cez 500 km na jedno nabitie, ultrarýchle nabíjanie, ktoré dobije 100 km dojazdu iba za 4 minúty či zrýchlenie z 0 na 100 km/h okolo troch sekúnd.

Auto by ďalej malo disponovať možnosťou OTA aktualizácií systému, druhým stupňom autonómneho riadenia po diaľnici, pričom plnohodnotný tretí stupeň bude k dispozícii začiatkom roka 2023.

Prvé špionážne fotografie

Okrem noviniek ohľadom oficiálneho predstavenia nového elektrického crossoveru Kia sa na portáli Motor1 objavili aj špionážne fotografie z jeho testovania. Elektromobil má na sebe naozaj dôkladnú kamufláž, ktorá nezakrýva iba detaily, ale celkom dobre schováva aj hlavnú siluetu vozidla.

Motor1

Karoséria však bude mať podľa všetkého oblejšie tvary, no spätné zrkadlá sú na vyfotografovanom vozidle pomerne ostro zakončené. V ich spodnej časti je vidieť ďalší výčnelok, v ktorom by mohli byť umiestnené kamery. Celkovo však novinka vyjde z konceptu Imagine, ktorého fotografie môžeš vidieť vyššie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP