Pár dní po svetovej premiére elektrickej novinky Kia EV6 spustila automobilka na vybraných trhoch rezervácie a ich počty značia obrovský úspech tohto  elektromobilu. Ako informoval portál InsideEVs, v Kórei ich počet presiahol 21 000.

Predobjednávky sú okrem domácej krajiny spustené aj na vybraných európskych trhoch, no Slovensko, žiaľ, zatiaľ medzi ne nepatrí. Včera sme priniesli informáciu, že rezervovať si novú Kiu EV6 môžu napríklad záujemcovia z Nemecka. Na nemeckom webe sa dokonca objavili aj cenovky všetkých troch verzií, pričom najlacnejšia EV6 štartuje už na sume 44 990 €.

NEPREHLIADNI
Futuristická Kia EV6 prichádza do Európy. Cenou v základe štartuje na prekvapivej hranici

Poplatok za rezerváciu v Európe činí 100 €. Táto extrémne nízka suma je zrejme jedným z dôvodov, prečo si ľudia elektrickú novinku predobjednávajú naozaj vo veľkom. Na domácom kórejskom trhu sa im podarilo dosiahnuť rekordný počet rezervácií.

Viac ako 21 000 a stále pribúdajú

Už po prvom dni od spustenia rezervácií prekročil ich počet 21 000. Koncernová „dvojička“ v podobe Hyundai Ioniq 5 ich zaznamenala za prvých 24 hodín o niečo viac, presnejšie 23 760 a aj v tomto prípade sa bavíme o domácom kórejskom trhu.

KIA

Počty rezervácií z Európy nepoznáme, no veríme, že aj tu ide EV6 na dračku, nakoľko automobilka pre európskych zákazníkov ponúka niekoľko benefitov. Záujemcovia o verzie EV6 a EV6 GT-line, ktorí učinia rezerváciu do 30. apríla 2021 a následne vystavia plnohodnotnú predobjednávku do 31. decembra 2021, obdržia neobmedzený prístup do nabíjacej siete IONITY na jeden rok.

Takisto získajú ročné predplatné služby KiaCharge, ktoré zahŕňa voľné nabíjanie na 210 000 staniciach po celej Európe. V prípade verzie EV6 GT, ktorá príde na trh až v budúcom roku, stačí záväznú objednávku vyplniť do 31. decembra 2022, rezerváciu však aj v tomto prípade treba učiniť najneskôr do 30. apríla 2021.

Priaznivé európske ceny

Ako sme ťa už informovali, v Európe sa bude predávať základný model už od 44 990 €. Model GT-line pôjde do predaja o rovných 10 000 € viac a vrcholná verzia GT sa predáva za 65 990 €. Prvé dve spomínané verzie budú dostupné už na jeseň 2021, zatiaľ čo najvýkonnejší model GT zákazníci dostanú až v zime 2022.

Kia/Screenshot

Dominantou interiéru novinky od Kia je obrovský zakrivený panoramatický displej, ktorý pozostáva z dvoch 31″ obrazoviek, no tu to s displejmi nekončí. Ďalší displej sa nachádza pod výduchmi a slúži na ovládanie klimatizácie či iných prvkov vozidla.

Tento displej je „programovateľný“ a jednotlivé softvérové tlačidlá sa na ňom menia podľa toho, čo práve používateľ potrebuje. Nechýba head-up displej s podporou rozšírenej reality a priamo na cestu sa tak vodičovi budú premietať šípky z navigácie alebo sa pomocou neho môžu zvýrazňovať rôzne objekty na ceste.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP