Bývalý šéfdizajnér Applu ukončil pôsobenie u tohto giganta, aby sa vydal vlastnou cestou. Stalo sa tak ešte pred niekoľkými mesiacmi, no Jony neodišiel nadobro, ale založil si svoj vlastný biznis, v ktorom bude jedným z jeho klientov aj bývalý zamestnávateľ. Jony Ive sa pred časom postaral o návrh jedinečného prsteňa z jedného diamantu, ktorý sa na aukcii predal za státisíce eur, informuje CNET.

Koncom júna tohto roku ohlásil Apple odchod jedného zo svojich dlhoročných zamestnancov, ktorý stál za návrhom dizajnu mnohých generácií legendárnych produktov. Jony Ive tak od tejto spoločnosti odišiel po 27 rokoch, aby si založil vlastnú dizajnovú firmu LoveFrom, spolu s Marcom Newsonom. Apple sa mal pritom stať jedným z exkluzívnych klientov tejto novovzniknutej spoločnosti. Ešte v minulom roku však Jony navrhol jedinečný prsteň z jedného kusu umelo vytvoreného diamantu, informuje The Verge.

Bývalý šéfdizajnér Applu navrhol dokonalý šperk z umelého diamantu

Vznik návrhu prsteňa sa datuje ešte do minulého roka, kedy Jony Ive spojil svoj talent s priemyselným dizajnérom Marcom Newsonom a spoločnosťou Diamond Foundry, aby spolu vytvorili unikátny prsteň z jedného kusu umelo vytvoreného diamantu. Prsteň sa neskôr predal v dražbe za o čosi viac ako 230 000 €, no jeho kupca ostáva anonymný. Peniaze z dražby však poputovali do charitatívnej organizácii RED, ktorá bojuje v Afrike proti HIV a AIDS.

Nenechaj si ujsť
Nový dizajn iPhone 11 Pro znepokojuje ľudí, ktorí trpia zvláštnou poruchou

Umelý diamant bol vytvorený špeciálnym procesom, pri ktorom sa v laboratóriu opakujú procesy, ktoré majú napodobniť vznik diamantu v zemskej kôre. Základom pre tento prsteň sa teda potom stal umelý 45-karátový diamant, ktorý firma vyrezala presne na mieru novému majiteľovi. Ten v aukcii kúpil akúsi „mačku vo vreci“ a prsteň mu bol na mieru upravený až po vydražení. Jony Ive však chcel, aby mal tento unikát vlastnosti, aké žiaden iný diamantový prsteň nemá.

Pomocou malých vodných trysiek tak firma Diamond Foundry vytvorila až 3 000 fazetiek, ktoré odrážajú dopadajúce svetlo. Podľa riaditeľa spoločnosti by však podobný projekt nebol možný s využitím prírodného diamantu. Jony Ive tak aj pri tomto produkte ukázal svoj cit pre dizajn a po generáciách produktov navrhnutých pre Apple sa vydáva vlastnou cestou, ktorá môže zahŕňať v budúcnosti aj ďalšie jedinečné doplnky a šperky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom