Apple v utorok predstavil svoje nové vlajkové lode, a zatiaľ čo niektorí fanúšikovia sú z dizajnu iPhone 11 Pro s troma šošovkami fotoaparátu nadšení, iných naopak znepokojuje, píše Futurism.

Napriek tomu, že trypofóbia nie je oficiálne uznanou duševnou poruchou, trpí ňou veľa ludí. Ide o strach z nepravidelných zoskupení alebo zhlukov malých dier či hrbolov, aké nájdeš napríklad na lotosovom kvete, ale aj na novom iPhone 11 Pro. Práve dizajn fotoaparátu novej vlajkovej lode Apple mnohých ľudí trpiacich touto poruchou znepokojuje, a sú znechutení už len keď sa na smartfón pozrú.

Zobraziť celú galériu (0)
Marques Brownlee /YouTube

Podľa výskumu z Essexskej univerzity vzniká trypofóbia čiastočne preto, lebo takéto útvary sa často podobajú na organizmy, ktoré si ľudia spájajú s nebezpečenstvom.

„Všetci ju máme, len na rôznom stupni.“, uviedol jeden z vedcov, Geoff Cole. Podľa ich štúdie môže reakcia na podobné útvary dosiahnuť extrémy, keďže niektorí ľudia tvrdia, že z fóbie zvracali, alebo dokonca neboli schopní ísť niekoľko dní do práce, píše BBC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom