Bill Gates, známy ako najbohatší muž sveta, v tejto chvíli stráca svoj titul. Majetok v najväčšej hodnote na svete odteraz vlastní…… Jeff Bezos!

Jeff Bezos je hlavný výkonný riaditeľ spoločnosti Amazon a po novom aj najbohatší muž sveta. Jeho celkový majetok prekročil hodnotu 90,6 miliárd dolárov, čím získal pred Gatesom náskok o 500 miliónov dolárov. Vo štvrtok akcie Amazonu narástli o 1.6%, čo pridalo na majetku Bezosa 1,3 miliárd dolárov. Táto suma úplne stačila na to, aby zosadila z trónu spoluzakladateľa Microsoftu. Podľa štatistík od Forbes ho naposledy prekonal obchodník Amancio Ortega, no aj to iba na dva dni. Forbes vedie záznam o miliardároch už od roku 1987 a Bezos je siedmym človekom, ktorému sa podarilo získať titul najbohatšieho človeka sveta.

bill gates
zdroj fotografie: Flickr

Nenechaj si ujsť
Bill Gates v roku 1999 napísal vo svojej knihe 15 predpovedí a je až desivé, aký bol presný

Prvýkrát sa Bezos v rebríčku ukázal v roku 1998 s majetkom 1,6 miliardy dolárov. Avšak, najbohatším mužom sveta sa stal len vďaka dobročinnosti Billa Gatesa. Koncom roka 2016 totiž chcel povzbudiť ostatných miliardárov, aby darovali aspoň polovicu svojho majetku na charitatívne účely – Gates daroval 32,9 miliárd. Jeho imanie pochádza zo známej softvérovej firmy Microsoft, ktorú založil spolu s Paulom Allenom v roku 1975. Aj keď sa to možno nezdá, v súčasnosti v nej má iba 2% podiel, ktorý mu tvorí 12.4-miliardový majetok. Bude zaujímavé sledovať, či sa novému „kráľovi“ podarí udržať na tróne dlho alebo či bude jeho pôsobenie trvať iba niekoľko dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom