V súčasnosti už elektromobily nie sú len o Tesle, nakoľko sa do popredia dostávajú čoraz častejšie aj ďalší známi výrobcovia, akými sú napríklad Audi či Mercedes-Benz, ale aj mnohí iní. Na druhej strane napríklad švajčiarsku automobilku Piëch Automotive pozná len málokto, no zdá sa, že sa to časom rýchlo zmení.

Jej majiteľom je Toni Piëch, pravnuk slávneho Ferdinanda Porsche, no nie len toto zvučné meno značí veľký úspech spoločnosti v blízkej dobe. Internetový portál Carscoops totiž informoval o predstavení prvého elektromobilu spoločnosti na ženevskom autosalóne a unikátny elektromobil Mark Zero zaujal nejedného návštevníka.

Skvelé vyhliadky do budúcna

Takéto pokračovanie predpovedajú hneď viacerí odborníci, ktorých predstavená novinka nenechala chladnými. Piëch Mark Zero Electric GT totiž predstavuje nielen krásny, ale aj rýchly a technologicky vyspelý kúsok. Hlavnou dominantou je však batéria, ktorá zabezpečí dojazd až 500 kilometrov a nabitie na 80 % potrvá len necelých 5 minút.

Architektúra elektromobilu navyše umožňuje využívanie rôznych pohonných systémov, vrátane elektrického, hybridného, vodíkového či spaľovacieho pohonu. Najnovší elektromobil predstavený na autosalóne v Ženeve je však podľa spoločnosti len začiatkom. V budúcnosti totiž plánuje predstaviť ďalšie tri varianty, ktorými budú 2-miestny, 4-miesty a SUV model.

Samotná batéria je umiestnená pod stredovým tunelom a vďaka tomu sa im podarilo dosiahnúť rozloženie hmotnosti ako je to v prípade športových vozidiel so spaľovacím motorom. Športové vozidlo pripomína aj nízka poloha sedenia, skvelé ovládanie a v neposlednom rade aj pohonné ústrojenstvo.

Prečítajte si tiež!
Elektromobily ako súčasť každodenného života. Čo však bude s ich odpadom?

To sa skladá hneď z troch elekromotorov, pričom každý z nich disponuje výkonom 150 kW (201 k). Piëch Mark Zero vďaka tomu dosiahne maximálnu rýchlosť 250 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h zaberie len 3,2 sekundy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom