Xiaomi Mi7 sa stáva v poslednom čase stále viac a viac diskutovaným smartfónom. Najnovšie sa na svetlo sveta dostal render modulu pre 3D rozpoznávanie tváre. Aké komponenty v sebe ukrýva?

V poslednom období sa o Xiaomi Mi7 rozpráva stále viac a viac. Niet sa čomu čudovať, keďže nový prírastok do vlajkovej série Mi očakávame už 23. mája. Postupne sa objavili špekulácie ohľadom dizajnu či dokonca aj toho, že označenie Mi7 bude vynechané a výrobca prejde na označenie Mi8. Najnovšie svetom preletel render pochádzajúci zo sociálnej siete Weibo, ktorý zobrazuje modul pre 3D rozpoznávanie tváre.

Modul bude súčasťou výrezu v displeji

Už dlhšie sa hovorí, že Xiaomi Mi7 ponúkne ako prvý Android smartfón skutočne komplexné 3D rozpoznávanie tváre porovnateľné s implementáciou od Applu v podobe Face ID. Uniknutý render by toho mohol byť dôkazom. Modul pre 3D rozoznávania tváre bude umiestnený vo výreze v displeji, ktorý bol už dlhšie avizovaný ako súčasť dizajnu Mi7-čky. Toto umiestnenie zároveň môže dokazovať prítomnosť kontroverzného výrezu v displeji. Ak je render pravý a obsahuje súčiastky, ktoré zobrazuje, pôjde skutočne o komplexné riešenie.

Čo všetko v sebe skrýva ?

Ak začneme postupne z ľavej strany, môžeme vidieť veľkú infračervenú kameru, ktorá by mala pomôcť pri rozpoznávaní tváre v horších svetelných podmienkach. Inak bude túto úlohu zastávať klasická selfie kamera hneď vedľa. Ak pôjdeme ďalej až do stredu výrezu, môžeme vidieť malú štvorcovú súčiastku, ktorá by mala zodpovedať slúchadlu.

Hneď vedľa nej sa nachádza čierna obdĺžniková súčiastka s dvomi otvormi, ktorá by mohla byť mikrofónom. Pokiaľ ide o posledné dva hardvérové ​​prvky zobrazené na pravej strane, štvorcová súčiastka sa veľmi podobá bodovému projektoru v riešení od Apple. Účel poslednej súčiastky však zostáva nejasný. Je príliš veľká na to, aby šlo o proximity senzor a zas veľmi malá, aby šlo o sekundárnu selfie kameru.

Všetko bude jasné až 23. mája

Zatiaľ len môžeme špekulovať, čo všetko modul pre 3D rozoznávanie tváre obsahuje. Xiaomi nám teda úplne objasní využitie každého komponentu až 23. mája, kedy je plánované oficiálne predstavenie smartfónu. Okrem tohto modulu však Xiaomi Mi7 ponúkne aj čítačku odtlačkov prstov, ktorá by sa mala objaviť na zadnej strane zariadenia. Xiaomi tak nebude striktne tlačiť používateľov k využitiu tejto technológie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom