Populárny dramatický seriál Gotham z dielne FOXu si získal mnoho fanúšikov. Na stránke Rotten Tomatoes sa mu podarilo získať pekné celkové skóre 84%. V priebehu takmer štyroch rokov sme dostali štyri série, ktoré sprevádza príbeh známeho detektíva Jima Gordona, ktorý sa nám najviac spája s Batmanom.

Seriál si získal srdcia fanúšikov najmä vďaka skvelému obsadeniu. V hlavnej úlohe Jima Gordona hrá sympatický herec Benjamin McKenzie, ktorý spolupracuje s jeho kolegom a priateľom Harveym Bullockom. Toho stvárnil Donal Logue. V seriáli sa však nachádza aj krásna herečka Morena Baccarin, známa predovšetkým z filmov Deadpool a Špión. Nesmieme ale zabudnúť ani na postavu s najznámejším menom, a to mladého Brucea Waynea, ktorého hrá David Mazouz.

Jokerov príchod do Gothamu

V minulosti sme už písali o tom, že by sa mal v seriáli ukázať ikonický záporák a zároveň najväčší nepriateľ Batmana, ktorým nie je nikto iný, ako samotný Joker. Ešte v januári tohto roka nám jeden z hlavných predstaviteľov seriálu – David Mazouz (Bruce Wayne) prezradil, že v show sa ukáže Joker. Aj napriek tomu, že mnoho fanúšikov dúfalo, že Jerome Valeska (Cameron Monaghan) je práve Joker, producenti nás dlhodobo neoblomne presviedčali, že sa nejedná o toho pravého Jokera z Batmanovho príbehu.

To nám vtedy potvrdil aj Mazouz. Dodal, že to akým spôsobom sa táto ikona do seriálu pripojí bude jednou z najbriliantnejších vecí, ktoré kedy seriál spravil! No musíme si položiť otázku – ak ním nie je on, tak kto? Hoci nedávne fotky nám zjavne odhalili, že Monaghan počas tejto sezóny vdýchol jeho postave úplne nový život a charakter, naďalej zostávame v neistote, či je práve on vyššie zmieneným Jokerom, alebo len akousi jeho “duchovnou” verziou.

Podľa nového proma to však vyzerá tak, že pravdu sa dozvieme už budúci týždeň. V tejto epizóde by sme totižto mali vidieť ako sa Jim Gordon (Ben McKenzie) a Harvey Bullock (Donal Logue) budú snažiť udržať na uzde najväčších zloduchov Gothamu. Medzi tieto postavy patria: Jervis Tetch (Benedict Samuel), Mr. Freeze (Nathan Darrow), Firefly (Michelle Veintimilla), The Riddler (Cory Michael Smith) a samozrejme, The Penguin (Robin Lord Taylor).

Na čo sa môžeme tešiť?

Gordon a Bullock sa budú snažiť ostať jeden krok pred Jeromom, zatiaľ čo on sa bude približovať k jeho ďalšiemu cieľu. Medzitým bude Nygma hostiť hádankársku show v Úžinách (Narrows). Čeliť bude musieť jeho väčšiemu vyzývateľovi, ktorou bude samotná Lee Thompkins. Penguin sa stretne po prvý krát s Butchom, odvtedy čo je vo “forme” Solomona Grundyho. Diel s názvom “A Dark Knight: Mandatory Brunch Meeting” si pozrieme už budúci týždeň vo štvrtok, resp. u nás v piatok, 6. apríla.

V štvrtej sérii Gothamu sme doposiaľ videli hviezdy ako Ben McKenzie (detektív James Gordon), Donal Logue (Harvey Bullock), David Mazouz (Bruce Wayne), Morena Baccarin (Leslie Thompkins), Sean Pertwee (Alfred), Camren Bicondova (Selina Kyle/budúca Catwoman) a Chris Chalk (Lucius Fox). Nemôžme zabudnúť ani na úžasných záporákov. Na čele sa objavil Robin Lord Taylor (The Penguin), ďalej Cory Michael Smith (Edward Nygma/the Riddler), Drew Powell (Butch Gilzean/Solomon Grundy) a Alexander Siddig (Ra’s al Ghul). Spoločne s nimi sa objavili aj krásne herečky, a to Erin Richards (Barbara Kean), Jessica Lucas (Tabitha Galavan), či nová a charizmatická Crystal Reed (Sofia Falcone).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom