Je tomu už takmer rok, čo sme naposledy počuli novinky ohľadom pokračovania herného filmu Warcraft: Prvý stret. Na naše filmové plátna sa pritom dostal ešte 9. júna 2016. V tej dobe bol centrom veľkej debaty ohľadom príbehov adaptovaných z videohier a toho, či sa mu podarí prelomiť “prekliatie” týchto počinov.

Za jednohlasne skvelý film sa Warcraft považovať nedá. Aj keď si ho väčšina herných fanúšikov vcelku užila, našlo sa aj veľké množstvo takých divákov, ktorých snímka nijako neoslovila. Nech už však boli ohlasy akékoľvek, jeden fakt vraví za všetko: z Warcraftu sa stal najúspešnejší herný film všetkých čias.

Je Warcraft 2 len nesplneným snom?

Jedna stránka príbehu je otrasný finančný výkon, ktorý Warcraft predviedol v Spojených Štátoch. Na druhú stranu sa mu však veľmi dobre darilo v Číne a zvyšku sveta, keďže celkovo si zarobil až 430 miliónov dolárov. Jedna vec je teda jasná – štúdio Legendary Pictures si plne uvedomuje, aký veľký peňažný potenciál sa ukrýva vo fanúšikoch najpopulárnejšej hernej série. Jediná neistota nastáva už len pri rozhodovaní, či sa touto cestou chce štúdio vydať ešte druhý a možno aj tretíkrát.

Už dávnejšie nám režisér Duncan Jones odhalil, že naozaj netuší, či pokračovanie niekedy uvidíme. Dodnes však ešte nikto nič nevylúčil a svetlo nádeje tak žiari aj naďalej. Netreba sa však ukvapovať – keby bolo zajtra ohlásené, že prvým dielom sága končí, prekvapení by sme veľmi neboli. K realizácii plánovanej trilógie toho však veľa nechýba. Jediné, čo stačí na naštartovanie produkcie, je rozhodnutie štúdia dať projektu zelenú. Režisér má totižto už všetko premyslené a z pokračovaní by bol viac, než len nadšený.

Čo presne má Duncan Jones v pláne?

Čo sme vám už rok dozadu odhalili boli plány, ktoré by sa mali stať náplňou druhej časti. Vo filme Warcraft 2 by sme okrem brnenia Doomplate pre Ogrima videli aj Dalaran pristáť v horách Alterac a šírenie mágie po zmene postoja konkláve Kirin Tor po smrti Llanea Wrynna. Medzi hlavné udalosti v príbehu orcov by patrilo uväznenie Go’ela a násilný pokus o oslobodenie. Vo veci aliancie sa režisér vyjadril zhovievavejšie – vieme len, že Khadgar “otvorí Pandorinu Skrinku” a nasledovať budeme príbeh Lothara a Variana.

Je veľmi nepravdepodobné, že príbeh by toho chcel stihnúť ešte viac, ako je opísané v odstavci vyššie. Predsa len, Duncan Jones si veľmi dobre uvedomuje, aká bola najväčšia chyba Warcraftu: mal až príliš veľa príbehových liniek. Môžeme sa teda spoľahnúť, že táto chyba sa opakovať už nebude. Ako Jones povedal, „žonglovanie s priveľa dejmi zároveň im spôsobilo práve tie problémy, ktoré zapríčinili súčasnú situáciu.”

„Prvý film je ustanovení sveta a predstavení Durotana, ktorý chce svojmu synovi pomôcť pri úteku z umierajúcej planéty. Celková idea na trilógiu by tak pokračovala Thrallom, ktorý sa posnaží vyplniť jeho víziu orcom poskytnúť nový domov. V druhej časti by sme videli dospievajúceho Thralla a v skratke by šlo o príbeh podobný Spartacusovi. Ľudská stránka je jasná trocha menej, no určite by šlo o kompletizáciu a napravenie udalostí z prvého filmu.”

Warcraft teoreticky spĺňa všetky požiadavky na to, aby štúdio usúdilo, že natočenie pokračovania je dobrý nápad. Duncan Jones však vraví, že neexistuje dôvod, ktorý by mu napovedal, že sa pokračovanie stane skutočnosťou. Či je teda film Warcraft 2 len nesplneným snom stále nevieme, no pokiaľ sa niečo rýchlo nezmení, táto sága skončí prvým dielom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom