O vizionárovi Elonovi Muskovi, inak známom aj ako „Technokráľ Tesly“ a „imperátor Marsu“, sa najnovšie dozvedáme ďalšie zaujímavé informácie. Podľa dokumentov, ktoré odovzdal federálnej volebnej komisii USA (FEC) v januári bol totiž CEO Tesly a SpaceX zároveň agentom americkej tajnej služby, informoval Business Insider.

Elon Musk si pravdepodobne opäť vystrelil z amerických federálnych orgánov. Vizionár, ktorý sa 7. a 8. januára rozhodol venovať tamojšiemu republikánskemu výboru sumu 990 dolárov, uviedol svoju profesiu pri vypĺňaní potrebných dokumentov ako „špeciálny agent“ americkej tajnej služby (USSS).

Musk daroval podivnú sumu republikánom, svoje bydlisko presunul do Texasu

Záhadou je pritom už aj pre Muska pomerne nízka suma 990 dolárov, ktorú sa rozhodol politickej strane venovať, no CEO Tesly a SpaceX daroval podobné sumy v minulosti už aj demokratom.

Okrem prezidentských kampaní bývalej ministerky zahraničných vecí Hillary Clintonovej a bývalých prezidentov Baracka Obamu a georga W. Busha prispel koncom minulého roka 14 darmi vo výške 2800 dolárov širokej škále demokratických a republikánskych senátorov.

Vtedy však uvádzal svojho zamestnávateľa ako vesmírnu spoločnosť SpaceX vo všetkých dokumentoch okrem jedného, kde uviedol automobilku Tesla. Tento rok sa však jeho povolanie evidentne zmenilo a začiatkom roka fungoval ako agent tajnej služby. Neexistujú samozrejme žiadne dôkady, podľa ktorých by Musk akékoľvek napojenie na americké tajné služby mal.

Zobraziť celú galériu (1)
Twitter / @elonmusk

Zaujímavý je tiež fakt, že Musk v nových dokumentoch uviedol svoje bydlisko ako sídlo v Little Elm, čo je mesto v širšej oblasti texaského Dallasu. To môže okrem iného naznačovať aj fakt, že Musk v minulosti uviedol, že sa naozaj snaží vytvoriť v okolí komplexu SpaceX Boca Chica vybudovať nové mesto Starbase.

CEO Tesly a SpaceX je však doslova známy svojim uťahovaním z autorít, a tak nie je možné brať takmer nič čo v podobných dokumentoch uvádza vážne.

Neprehliadni
Fatálna nehoda Tesly, pri ktorej zomreli dvaja ľudia, sa zamotáva. Elon Musk vydal kľúčové informácie

Musk sa je tiež nedávno stal aj predmetom vyšetrovania americkej komisie pre pre cenné papiere a burzy (SEC), ktorá sa pozerá najmä na možnú manipuláciu s cenou lacnej kryptomeny Dogecoin. Tá začiatkom februára po Muskových tweetoch nabrala na hodnote o viac ako 500 %, pričom v súčasnosti je stále na vzostupe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom