Už len niekoľko dní nás delí od premiéry jedného z najočakávanejších seriálov tohto roka – druhej série fantasy hitu Zaklínač od Netflixu.

Vybrané zahraničné médiá mali týždeň pred premiérou možnosť pozrieť si prvých 6 epizód seriálu a reakcie sú jednoznačné – sklamanie sa nekoná a Zaklínač prináša najlepší fantasy zážitok roka.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Na premiéru Zaklínača sme si kvôli pandémii museli počkať rovné dva roky, zdá sa však, že trpezlivosť sa v tomto prípade vyplatila a tvorcovia čas navyše využili produktívne.

Twitter

Prakticky všetci recenzenti sa totiž v ohlasoch zhodujú, že druhá séria je oproti predchodcovi lepšia po všetkých stránkach. Spomína sa predovšetkým ucelenejšia dejová línia, kedy seriál už chaoticky neskáče v čase a po stránke rozprávania príbehu je citeľne prehľadnejší.

Slabší príbeh, famózne postavy

Paradoxne je to však opäť príbeh, ktorý má patriť k najslabším článkom. Zaklínač sa opäť bude sústrediť na niekoľko postáv, medzi ktorými dominujú Geralt, Ciri či Yennefer.

Kým príbehy Geralta a Ciri majú divákov baviť, v ostatných prípadoch má nová séria pokuľhávať a neponúka tak podmanivý zážitok, v aký by diváci mohli dúfať. Kritike čelí hlavne dejová linka Yennefer, ktorá by napríklad podľa Collider v novej sérii mohla dostať menej priestoru na úkor zaujímavejších charakterov. Recenzia portálu Tilt naopak Yennefer vyzdvihuje a naznačuje, že konanie krásnej čarodejnice a jej neočakávané spojenectvá môžu mať veľký dopad na finále celej série.

Jednoznačnú chválu si vyslúžilo ústredné herecké duo stvárňujúce Geralta a Ciri. Vzťah otca a dcéry, ako i celkový výcvik v pevnosti Kaer Morhen, má patriť k najlepším momentom celej série a kritici sa nevedeli nabažiť predovšetkým výkonu Freyi Allan stvárňujúcej Ciri. Chvála pochopiteľne smeruje aj k tradične skvelému Henrymu Cavillovi.

Priprav sa na prekvapenia

Prvé ohlasy tiež naznačujú, že seriáloví tvorcovia sa neboja odkloniť od knižnej predlohy – nedeje sa tak ojedinele a v niektorých prípadoch majú dejové zvraty doslova šokovať a mať dlhodobý vplyv na celé univerzum.

Určite nezmeškaj
Henry Cavill takmer oslepol, hercov Game of Thrones bojkotovali. Zaklínač prichádza – toto si o ňom nevedel

Niektorým z takýchto momentov sme sa venovali aj vo veľkom zhrnutí druhej série, kritici však odvahu vybočiť z knižnej predlohy chvália a hovoria, že dejové zvraty dávajú zmysel.

Sklamaní môžu zostať fanúšikovia obľubujúci barda Marigolda, ktorý sa v prvých šiestich epizódach príliš neobjavuje, no predsa len sa postará o jeden z nezabudnuteľných momentov novej série.

Zaujmú aj akcia a súbojové pasáže, ktoré sú opäť zvládnuté na jednotku a očakávať môžeme aj „nový Blaviken“. Celkový tón nových epizód má byť oproti predchodcom citeľne vážnejší, čo podľa mnohých prispieva na dramatickosti.

Celkovo sa hodnotenia druhej série Zaklínača najčastejšie udeľujú známky 7 až 8 / 10, čo opäť naznačuje nadpriemerný televízny zážitok. Zhrnuté a podčiarknuté, komu sa páčila prvá séria, sklamaný z pokračovania rozhodne nebude.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú