Herec Jason Momoa sa už koncom mesiaca predstaví v druhej sérii apokalyptického hitu See na Apple TV+. Ešte pred tým si však charizmatický svalovec „odskočil“ ku konkurencii a pre Netflix nakrútil akčnú drámu Sweet Girl.

V nej Momoa kvôli zákernej chorobe a nezáujmu farmaceutickej spoločnosti stráca manželku, vydáva sa preto hľadať spravodlivosť na vlastnú päsť.

Čoskoro sa ale spoločne s dcérou Rachel ocitne v sieti sprisahania a začínajú sa stupňovať snahy o jeho elimináciu.

Netflix

Novinka sa v ponuke najväčšej streamovacej služby objavila len pred pár dňami. Už teraz je však isté, že Netflix bude na spoluprácu s Momoom rozhodne spomínať v dobrom. Zo Sweet Girl sa v priebehu pár dní stal celosvetový hit a film sa s výnimkou Japonska, Južnej Kórei a Taiwanu usadil na čele rebríčka najsledovanejšieho obsahu vo všetkých krajinách.

Sweet Girl teda boduje aj u Slovákov, už v deň premiéry bola snímka v do TOP 10 najsledovanejších filmov a počas víkendu  sa pohodlne usadila na prvej priečke, odkiaľ zosadila minulotýždňový nevýrazný politický triler Beckett.

Osvedčený koncept, tradičná kvalita

Aj napriek rozdielnemu prostrediu má Sweet Girl s Beckettom spoločné omnoho viac, ako by sa mohlo zdať. V oboch prípadoch Netflix stavil na silné herecké meno, ktoré k obrazovkám dokázalo prilákať davy.

Oba filmy ale spoločnosť zverila neznámy režisérom, vďaka čomu ide o nanajvýš priemerný a veľmi ľahko zabudnuteľný divácky zážitok.

Táto taktika streamovacej služby nakoniec nie je žiadnou novinkou, Netflix na podobnom princípe funguje už roky a momentálne sa nezdá, že by si s chabou kvalitou svojich filmov robil ťažkú hlavu.

Otázke prečo Netflix nevie (a možno ani nechce) točiť lepšie filmy, sme sa venovali aj v samostatnom článku.

V trende lacných hitov Netflix poľavovať rozhodne nebude, už v septembri sa úspech Sweet Girl a Becketta pokúsi napodobniť novinkou Kate, pozvoľne označovanou za ženskú verziu Johna Wicka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú