Kým fanúšikovia Johna Wicka tento rok márne čakajú na premiéru nového štvrtého dielu, hlad po akcii by im čoskoro aspoň čiastočne mohla zahnať filmová novinka z dielne Netflixu. Nesie názov Kate a v jej centre sa ocitne rovnomenná hrdinka, ktorá sa v časovej tiesni nekompromisne ženie za pomstou.

Prirovnanie k mužskej verzii filmu zo sveta nájomných vrahov nie je náhodné a nový trailer sa nesie v rovnakej noirovej štylizácii s priamočiarou akciou, ktorej cieľom je nemilosrdná pomsta po tom, čo bola hlavná hrdinka zradená.

NEPREHLIADNI
Nevieš čo pozerať na Netflixe? Toto je 12 skrytých pokladov, ktoré musíš vidieť

Hnev Kate však, na rozdiel od Johna Wicka, nevychádza zo smrti psa, ale zistenia, že bola otrávená smrtiacim jedom. Po zistení, že má posledných 24 hodín života sa vydáva na akčnú a krvavú cestu ulicami Tokia s cieľom zlikvidovať svojich nepriateľov.

Námetom tak novinka od Netflixu pripomína aj ďalšiu dynamickú akčnú jazdu v podobe Zastaneš a neprežiješ, v ktorom hlavnú úlohu zastal Jason Statham. Ten mal na vykonanie pomsty kvôli zlyhávajúcemu srdcu rovnako obmedzený čas a z filmu sa medzičasom stala klasika.

V role Kate sa predstaví herečka Mary Elizabeth Winstead, pre ktorú akčné vody nie sú žiadnou neznámou. V minulosti sa predstavila v úlohe Huntress v DC komiksovke Birds of Prey, môžeš si ju však pamätať aj z filmu 10 Cloverfield Lane, či z tretej série úspešného seriálu Fargo, kde zažiarila po boku Ewana McGregora.

K hlavnej protagonistke sa pridáva aj postava jej manažéra v podaní skvelého Woodyho Harrelsona. Akčný film režíruje pomerne neznámy Cedric Nicolas-Troyan, ktorý má zatiaľ na svedomí len priemernú snímku Lovec: Zimná vojna. Premiéra filmu na Netflixe je naplánovaná už na budúci mesiac, konkrétne 10. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú