Konečne je to tu. Najzárobkovejší film DCEU – Aquaman päť rokov po premiére prvej časti dostane pokračovanie. Očakávaný veľkofilm, v ktorom sa do hlavnej role vráti miláčik publika Jason Momoa, sa práve predstavil v prvom plnohodnotnom traileri. Ten podľa očakávaní dýcha veľkoleposťou takmer v každom zábere.

Druhý diel Aquamana do slovenských kín dorazí 21. decembra s podtitulom Stratené kráľovstvo a opäť sa oň postará režisér James Wan. Novodobý kráľ hororu, ktorý má okrem prvého Aquamana z roku 2018 na konte aj úspešné filmové série Insidious a V zajatí démonov, v pokračovaní komiksového blockbusteru sľubuje výrazne epickejší zážitok, čo nový trailer rozhodne dokazuje.

Arthur Curry alias Aquaman sa v novom filme po boku svojho brata Orma postaví novej hrozbe, ktorou tentokrát bude Black Manta v podaní oceňovaného herca Yahya Abdul-Mateen II. V traileri Black Manta sľubuje pomstu Aquamanovi a chce zničiť  všetko, na čom mu kedy záležalo, čo dokazujú aj zhorené pozostatky z domu jeho otca.

Aquamana teda čaká súboj o záchranu svojho podmorského kráľovstva, na pomoc mu vo filme pravdepodobne príde aj Batman v podaní Bena Afflecka. Affleckova prítomnosť bola potvrdená už dávnejšie. Otázne je, či sa Affleckov Batman dostane aj do finálnej verzie filmu, keďže v zákulisí sa hovorí o tom, že Warneri nemajú jasnú víziu a nevedia sa rozhodnúť, či vo filme bude Batman Bena Afflecka alebo Michaela Keatona. Uvidíme.

Okrem Jasona Momou a (pravdepodobne) Bena Afflecka sa v Aquaman a stratené kráľovstvo objavia aj ďalšie herecké hviezdy ako Willem Dafoe, Patrick Wilson, Dolph Lundgren, či Nicole Kidman. Otázne je, do akej miery štúdio Warner Bros. zostrihalo prítomnosť Amber Heard vo filme.

Herečka v prvom diele stvárnila Meru, Aquamanovu lásku a mocnú bojovníčku Atlantídy, po medializovanom súdnom spore s Johny Deppom však upadla do diváckej nemilosti a desiatky tisíc fanúšikov podpísali petíciu o kompletnom odstránení Amber Heard z druhého Aquamana. V traileri je Amber prítomná v jedinej scéne, veľkú úlohu pravdepodobne mať nebude.

Prvé reakcie sú otrasné

Aj bez kontroverzie okolo známej herečky bude mať Aquaman čo robiť, aby sa aspoň priblížil k úspechu prvého filmu. Aquaman z roku 2018 je najúspešnejším DCEU a podľa komiksových nadšencov tiež patrí k najlepším.

Pripravovaný druhý diel však sprevádza povesť filmového braku. Akčný blockbuster musel kvôli mizerným reakciám testovacieho publika podstúpiť viaceré nákladné pretáčky a dopláca na nejednoznačnú víziu štúdia Warner Bros.

Aquaman a stratené kráľovstvo bude zároveň posledný filmom DCEU. Nasledovať bude dvojročná prestávka, ktorú v lete 2025 ukončí premiéra Superman: Legacy, prvého filmu novoreštartovaného univerza DC. Všetko o jeho chystaných filmoch a seriáloch približujeme v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú