Konečne poznáme podrobnosti. Warneri po rušení množstva seriálov a čistkách rozbehnutých projektov konečne predstavili budúcnosť svojej vlajkovej lode v podobe komiksovej značky DC. Tá sa, v porovnaní s konkurenčným Marvelom, dlhodobo trápi a dopláca na nejednoznačnú víziu aj množstvo navzájom nesúvisiacich vesmírov.

Týmto časom je však koniec. Warner Bros. Discovery v októbri minulého roka najali tvorcov Jamesa Gunna a Petera Safrana, aby pre ich komixy vytýčili jasnú cestu vpred a konečne dostali DC na nohy.

Gunn so Safranom sa úlohy chytili nekompromisne a hneď na začiatku spravili viacero odvážnych, no zároveň nepopulárnych krokov – zrušili napríklad avizované pokračovania filmov Wonder Woman či Black Adam a na veľké sklamanie fanúšikov odmietli návrat Henryho Cavilla ako Supermana, keďže do jeho role potrebujú niekoho mladšieho.

Všetky indície naznačovali, že reštart DC bude poriadne naozaj poriadny, čo sa aktuálne aj potvrdilo. Warneri predstavili svoje plány s komiksovým univerzom na najbližších desať rokov, ktoré ukazujú nečakané konce aj návraty známych hrdinov. Priprav sa na veľké prekvapenia.

Začne sa to v lete 2025, najskôr treba uzavrieť otvorené konce

Podobne ako tituly od Marvelu, aj DC bude po novom rozdelené na jednotlivé fázy. Tá prvá ponesie názov Gods and Monsters, teda Bohovia a príšery. Pozostávať bude najmenej z 10 noviniek – 5 filmov a 5 televíznych seriálov, aj keď niektoré ďalšie ešte môžu byť predstavené dodatočne.

Prvým titulom novej fázy DC bude Superman, ktorý v kinách odštartuje 11. júla 2025. Ešte pred tým sa Warneri musia vysporiadať so svojimi už natočenými snímkami, ktoré sa do kín dostanú medzičasom.

Konkrétne ide o Shazam! Hnev bohov (marec 2023), Flash (jún 2023), Blue Beetle (august 2023) a Aquaman: Stratené kráľovstvo (december 2023). Tieto filmy do kín dorazia podľa plánu, budú už ale predstavovať iba koniec cesty pôvodných DC filmov.

Warner Media

Výnimkou bude Flash, ktorý v komiksovom univerze predstaví alternatívne svety a bude akousi vstupnou bránou do prichádzajúcej hlavnej fázy Gods and Monsters.

Gunn so Safranom to s existujúcimi filmami vyriešili jednoducho – všetky doposiaľ natočené DCEU filmy a seriály budú patriť do kánonu, ale odohrávajú sa v alternatívnych realitách. Nové projekty ich tak budú ignorovať, zároveň ale Warneri natočené veci nehádžu do koša. Teda, aspoň naoko nie.

Mimo kánon budú naopak stáť ďalšie existujúce a komerčne úspešné veľkofilmy ako Joker a jeho pokračovanie, Batman s Robertom Pattinsonom či pripravovaný seriál The Penguin. Potvrdené podľa Collider bolo, že Batman bude natočený ako trilógia, pričom druhý diel sa do kín dostane 3. októbra 2025.

Tieto filmy budú stáť mimo hlavný kánon a budú označené ako DC Elseworlds, teda Inosvety. Pri každom novom titule bude jasne vytýčené, či patrí do hlavnej príbehovej línie DCEU alebo DC Elseworlds.

Víziou tvorcov rovnako je, aby postavy boli zakaždým stvárnené rovnakým hercom a herečkou. Nebude sa tak viac stávať, že rovnakého hrdinu vo filme bude hrať iný herec ako v seriáli, čo sa v tituloch od DC doteraz dialo neustále.

Nový filmy DC

Superman: Legacy

V prvom filme novej fázy sa nemôže objaviť nikto iný ako Superman. Novinka v kinách odštartuje v lete 2025 a zameria sa na rozpoltenosť hlavného hrdinu medzi svojím kryptónskym dedičstvom a ľudskou výchovou.

Gunn film napíše a s veľkou pravdepodobnosťou aj zrežíruje. Kto ikonického hrdinu vo filme stvárni, zatiaľ nevedno. Henry Cavill to ale určite nebude.

TMDB

The Authority

Nová tímovka antihrdinov, ktorí sa pri záchrane planéty neštítia extrémneho násilia ani vedľajších obetí. Skupina pozostáva zo 7 hrdinov so silne špecifickými schopnosťami. Viacerí z nich sa na veľkom plátne objavia vôbec prvýkrát, pričom ich pochybný morálny kompas je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa tím Authority dočká vlastného filmu.

Jednou zo skvelých vecí je, že DC nie je len príbeh o boji hrdinov a darebákov. Nie každý film a seriál bude o boji dobra so zlom, alebo o príchode mimozemských vecí a následnom víťazstve superhrdinov,“ povedal na margo nového filmu James Gunn. Pri Authority nás teda pravdepodobne čaká odklon od klasických komiksoviek a megalomanských bitiek.

The Brave and the Bold

Netradičné spracovanie Batmanovho príbehu prinesie The Brave and the Bold. Pôjde o ďalší nový film s Batmanom, ktorý sa tentokrát detailnejšie zameria na jeho rodinu a predovšetkým Batmanovho syna Damiana alias Robina. Film bude vychádzať z komiksu Granta Morrisona a predstaví vysoko netradičný vzťah medzi otcom a synom.

Supergirl: Woman of Tomorrow

Po Supermanovi uvidíme aj príbeh jeho sesternice, bude však podstatne temnejší a omnoho surovejší. Prinajmenšom podľa Jamesa Gunna.

Uvidíme rozdiel medzi Supermanom, ktorý bol poslaný na Zem a vychovávaný milujúcimi rodičmi od čias, keď bol ešte dieťa, a Supergirl, vychovanou na kuse skaly, odrezanej od Kryptonu, ktorá prvých 14 rokov jej života sledovala, ako všetci okolo nej umierajú a sú zabíjaní strašným spôsobom a následne prišla na Zem. Bude to omnoho viac „hardcore“, určite nie Supergirl, na akú sme zvyknutí.“

Swamp Thing

Žeby sa jeden z najznámejších anti-hrdinov DC konečne dočkal dôstojného filmového spracovania? Swamp Thing bude prvým čistokrvným hororom v novej fáze DC a zároveň bude predstavovať koniec jej prvej fázy.

Film sa pozrie na temné okolnosti vzniku ikonickej postavy. Podľa tvorcov pôjde o veľmi osobitý príbeh, očakávať však môžeme, že Swamp Thing sa objaví po boku ďalších hrdinov ako napríklad Supermana či Batmana.

Nový seriály DC

Creature Commandos

Animovaný seriál Creature Commandos už je vo výrobe a bude predstavovať prvú televíznu sériu novej fázy DC. V komiksoch Creature Commandos predstavuje tím monštier bojujúcich proti nacistom v 2. svetovej vojne. Warneri chcú dať komiksovke novodobý nádych, nie je však jasné, či zmenia postavy alebo dobové zasadenie.

Prvá séria Creature Commandos bude mať 7 epizód a v hre je aj celovečerný film alebo hraný seriál. Autori totiž chcú, aby hlas kresleným postavičkám prepožičali herci, ktorí si Creature Commandos neskôr zahrajú aj naživo.

Waller 

Jedna z najznámejších vedľajších postáv DC univerza, Doktorka Amanda Wallerová, od DC dostane vlastný seriál. Jej postava sa objavila napríklad v poslednom filme Justice League, ako aj prvej sérii vydareného Peacemaker.

Televízna novinka bola potvrdená už dávnejšie, doktorka Wallerová teda prežila súčasné čistky a počíta sa s ňou aj naďalej. V seriáli ju opäť stvárni herečka Viola Davis, dej bude zasadený medzi prvú a druhú sériu seriálu Peacemaker. O zápletke sa veľa nevie, vidieť by sme však mohli aj vybraných členov Suicide Squad a členov tímu Peacemakera.

Showrunnerom seriálu bude Jeremy Carver, ktorý má na svedomí seriál Doom Patrol. Zlou správou je, že kvôli Waller a ďalším novooznámeným projektom sa natáčanie 2. série Peacemaker odkladá na neurčito, čo môže znamenať aj definitívny koniec seriálu.

Booster Gold

Seriál Booster Gold sa ponesie v odľahčenom duchu a pôjde o komiksovku s prvkami komédie. V centre príbehu bude stáť stroskotanec a smoliar Michael Jon Carter alias Booster Gold, ktorý využije modernú technológiu, aby sa z budúcnosti vrátil do súčasnosti a predstieral, že je superhrdina.

Lanterns

K najzaujímavejším novooznámeným titulom patria Lanterns. Príbeh bude sledovať dvojicu členov korporácie Green Lantern, ktorí sa vydávajú riešiť záhadný prípad. Podľa Jamesa Gunan bude Lanters niečo ako komiksový Temný prípad, ak slovu zostane verný, čaká nás originálna a s trochou šťastia tiež poriadne drsná vesmírna detektívka.

Paradise Lost

Posledný ohlásený seriál bude zároveň prequelom Wonder Woman. Odohrávať sa bude na ostrove Themyscira obývaným mocnými Amazonkami. Peter Safran projekt prirovnáva k Hre o tróny, pôjde o politickú drámu v čisto ženskej spoločnosti a ďalší originálne pôsobiaci kúsok zo superhrdinského univerza.

Dej sa bude odohrávať dlho pred narodením Diany a okrem súperenia o moc predstaví aj históriu samotného ostrova. Inšpiráciou na dej by mohla byť komiksová predloha Paradise Island Lost, ktorá predstavila občiansku vojnu na Themyscire.

Známi herci končia

James Gunn a Peter Safran pri predstavení prvej fázy DC priblížili, že noviniek bude ešte omnoho viac. Dobrou správou je, že Warneri sa so svojím novým univerzom nechcú nikam ponáhľať a chcú dbať predovšetkým na kvalitu príbehov, a to aj za cenu prípadných odkladov.

Podľa Jamesa Gunna sa aktuálne až priveľa filmov točí bez jednoznačného scenára, čo vedie ku komplikovaným a nákladným pretáčkam. Tomu sa chcú dvaja noví lodivodi vyhnúť a podľa vlastných slov sa nebudú báť namiesto unáhleného vydávania noviniek radšej ich premiéry posúvať.

TMDB

Veľkou otázkou je, čo sa stane so súčasnými predstaviteľmi existujúcich superhrdinov a hercami ako Gal Gadot (Wonder Woman), Jason Momoa (Aquaman) alebo Zachary Levi (Shazam). Gunn sa k ich budúcnosti vyjadril len veľmi neurčito a povedal, že v budúcnosti DC majú títo herci vždy otvorené dvere.

Isté je, že Jason Momoa v ďalších tituloch nestvárni nového superhrdinu Loba, ktorý je podľa neho jeho vysnenou postavou. James Gunn na margo tejto fámy povedal, že žiadny z hercov nebude v DC hrať dve rozdielne postavy. Predstaviteľ Aquamana, herec Jason Momoa, pred pár týždňami naznačil, že strážcu Atlantídy by sme v budúcnosti predsa len mohli vidieť.

Máme špeciálny vzťah. Kiež by som mohol povedať viac. Navždy budem Aquaman a je tu ešte veľa priestoru na rozvíjanie. Nechcem to viac približovať, je to však veľmi vzrušujúce.“

V nových projektoch s vysokou pravdepodobnosťou uvidíme predovšetkým množstvo mladých a neopozeraných tvárí. Vízia DC je totiž nastavená najmenej na 15 rokov dopredu, starší herci do titulných úloh príliš nezapadajú. Vylúčené nie je, že v niektorých úlohách uvidíme aj hercov známych z konkurenčného Marvelu, čomu sa James Gunn podľa IGN určite nebráni.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP