Britská automobilka predstavila skutočný unikát medzi elektromobilmi. Mnohým sa dokonca zrejme bude páčiť viac než všedné Tesly.

Jaguar len nedávno oznámil, že od roku 2020 bude vyrábať výhradne už iba hybridné a elektrické vozidlá. Toto je jedno z nich.

Návrat do 60-tich rokov

Nový plne elektrický automobil sa volá E-type Zero a z jeho vzhľadu je ihneď jasné, že je inšpirované E-typom zo 60-tich rokov. Jeho výkon činí 220 kW a z 0 na 100 km/h zrýchli za 5.5 sekundy. Zrýchlenie je teda voči všetkým Teslám o niečo pomalšie, no vďaka parádnemu dizajnu sa to určite dá odpustiť. Ničím neohúri ani dojazd na batériu, ktorý je zhruba 270 kilometrov. Energiu má teda na starosti 40 kWh batéria s nabíjacím časom na úrovni šesť až sedem hodín. Zatiaľ sa síce jedná iba o koncept, no Jaguar čaká na reakcie klientov a je možné, že zváži aj uvedenie auta na trh.

Nenechaj si ujsť
Taxikár vo Fínsku najazdil na Tesle Model S viac ako 400 000 km. Kapacita batérií je stále fantastická

Pôvodný dizajn, moderné vnútro

Aj keď vozidlo svojím vzhľadom pripomína ikonický E-type z rokov 1961 až 1975, jeho vnútrajšok sa nezaobišiel bez modernizácie. Nechýba teda elektrifikácia, LED svetlomety či dotykový displej na palubnej doske. Výnimočné vozidlo momentálne môže verejnosť naživo vidieť na výstave JLR Tech Fest v Londýne, ktorá sa okná od 8. do 10. septembra. Uprednostnil by si tento Jaguar pred Teslami a inými elektromobilmi?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú